DC COMICS ujawnia szczegóły albumu 'Batman/Fortnite: FUNDAMENT'

i

Autor: Materiały prasowe

DC COMICS ujawnia szczegóły albumu 'Batman/Fortnite: FUNDAMENT'

2021-10-18 13:13

Jim Lee, wydawca DC i dyrektor kreatywny, ogłosił w miniony weekend, że DC i Epic Games ponownie łączą światy Fortnite i DC. Potwierdził, że nowy komiks „Batman/Fortnite: Fundament” pojawi się w sprzedaży 26 października.

48-stronicowy album zadebiutuje równocześnie w Argentynie, Brazylii, Czechach, Francji, Niemczech, Włoszech, Meksyku, Polsce i Hiszpanii. Komiks będzie zawierał specjalny kod odblokowujący w grze „Fortnite” strój Batmana, Który się Śmieje oraz ekskluzywny ekran ładowania z tym przeciwnikiem Mrocznego Rycerza. Strój Batmana, Który się Śmieje będzie można również kupić w sklepie z przedmiotami w grze „Fortnite” w dniu premiery komiksu.

„Batman/Fortnite: Fundament” jest kontynuacją docenionego przez krytyków i wydanego również w tym roku w Polsce komiksu „Batman/Fortnite: Punkt Zerowy”, w którym Batman po przybyciu na wyspę Fortnite musi radzić sobie z amnezją, wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby rozwiązać zagadkę Punktu Zerowego i znaleźć drogę do domu.

Wywiadówka - Rafał Pacześ

Album „Batman/Fortnite: Fundament” powstał dzięki współpracy Donalda Mustarda (dyrektora kreatywnego Epic Games), Christosa Gage’a (scenarzysty „Batman/Fortnite: Punkt Zerowy”) oraz Scotta Snydera (scenarzysty serii „Batman”, „Batman Metal” i „Batman Death Metal”). Oprawę graficzną zapewniają Joshua Hixson (rysunki i tusz) i Roman Stevens (kolory). Greg Capullo, wieloletni współpracownik Snydera, połączył siły z Jonathanem Glapionem i Mattem Hollingsworthem, aby stworzyć główną okładkę. Okładkę alternatywną stworzył Alex Garnera, a za okładkę w wersji premium odpowiadać będzie Donald Mustard.

Po zakończeniu „Punktu Zerowego” Batman wraca do Gotham, gdzie musi zmierzyć się z nową tajemnicą i nowym przeciwnikiem. Na ulicach miasta pojawia się Fundament, enigmatyczna postać z wyspy Fortnite. Mroczny Rycerz chce się dowiedzieć, co niezwykły przybysz robi w jego mieście.

Album „Batman/Fortnite: Punkt Zerowy” jest dostępny w księgarniach i sklepach komiksowych. Do albumu dołączony jest bonusowy kod odblokowujący siedem cyfrowych przedmiotów związanych ze światem DC (w tym strój Harley Quinn i Batmana).

Gwiezdne Wojny - najlepsze tatuaże fanów serii