Czy w utworze Satori, Kazik atakował konkretnego polityka? Jest odpowiedź

i

Autor: FOTO: Dominik Pajewski

Czy w utworze Satori, Kazik atakował konkretnego polityka? Jest odpowiedź

2021-01-27 10:19

Wspólny utwór Satori i Kazika Staszewskiego wywołał sporą dyskusję i jak widać, echa cały czas nie milkną. Czy wokalista Kultu kierował swoje słowa do konkretnego polityka? Jeśli tak, to do kogo?

Gościnny występ Kazika w piosence grupy Satori, wywołał sporo zamieszania. Bardzo szczery numer, który opisuje sytuację w służbie zdrowia, odbił się szerokim echem i wywołał dyskusję. To oczywiście nie dziwi, bo numery Kazika zawsze trafiają w punkt, jednak teraz pojawiło się wiele pytań, czy wokalista kierował swoje słowa do jednego konkretnego polityka? Czy słowa z piosenki zostały napisane do Jacka Sasina?

Co tam w środku gra? - Kult

Czy Kazik kierował swoje słowa do Jacka Sasina? Wokalista odpowiedział

W wywiadzie dla Teraz Rocka, który przeprowadził Jordan Babula, Kazik skomentował informacje, że tekst w piosence Satori pisał w stronę konkretnego polityka:

Wszyscy z góry przyjęli założenie, że tekst jest mój i że atakuję w nim jakiegoś Sasina. Ja wiem, że jest taki ktoś, ale czym się zajmuje, to już mniej. Suzin – to wiedziałem. Tymczasem ja tego tekstu nie tylko nie napisałem, ale nawet nie miałem świadomości, że to jest konkretna personalna wycieczka. A jednak jego wydźwięk jest dla mnie jasny – że karygodne jest lekceważenie trwania przez lekarzy na posterunku bojowym przez ludzi, którzy się nawet nie zbliżyli do nich poziomem wysiłku i aktywności w walce z tą epidemią przeklętą. Podpisuję się pod tym tekstem i dlatego wziąłem w tym udział.

Przypomnijmy, że Kult obecnie pracuje nad nową płytą i jak podkreślał niedawno Kazik, materiału jest sporo i teraz trwa selekcja. Kiedy możemy spodziewać się premiery? Tego nie wiadomo.