Czego słucha Iga Świątek? To prawdziwe rockowe hymny! [TOP 8]

2022-06-30 10:27

Iga Świątek od dłuższego czasu jest na ustach wszystkich - polska tenisistka ma na swoim koncie serię zwycięstw, a obecnie jest uczestniczką wielkoszlemowego turnieju tenisowego - Wimbledonu. Pierwszy mecz, rozegrany na zawodach w poniedziałek 27 czerwca, w którym Iga pokonała Janę Fett 6:0, 6:3, uczynił z niej najlepszą tenisistkę XXI wieku, gdyż oznaczał trzydzieste szóste zwycięstwo pod rząd. Świątek nigdy nie ukrywała, że do gry napędza ją dobra muzyka, a na playlistach nie brak rockowych rytmów. Czego więc słucha Iga? Sprawdźcie w naszej galerii!

Iga Świątek urodziła się 31 maja 2001 roku w Warszawie i tenisem zajmuje się już od najmłodszych lat. Prawdziwą karierę w tej dyscyplinie sportu rozpoczęła w wieku 15 lat, gdy zdecydowała się przejść na zawodowstwo - już wtedy wygrała swój debiutancki turniej ITF w Sztokholmie. Kolejne lata okazały się być dla Igi bardzo dobrym okresem, zwieńczeniem którego był triumf w zawodach juniorskiego Wimbledonu w lipcu 2018 roku, po którym postanowiła zakończyć karierę juniorską i zacząć budować swój ranking WTA. Przełomem w drodze Igi okazał się być rok 2020 - to wtedy tenisistka odniosła zwycięstwo w turnieju French Open. Świątek pokonała wszystkich swoich rywali i wygrała w finale, dzięki czemu stała się pierwszą osobą, pochodzącą z Polski, której udało się tego dokonać.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Pasmo sukcesów Igi

Rok 2022 to prawdziwe pasmo sukcesów - 4 kwietnia Iga, jako pierwsza Polka, została liderką listy WTA. Obecnie ma ona na koncie trzydzieści sześć zwycięstw z rzędu, co jest najlepszym wynikiem w całym XXI wieku. Tenisistka pobiła dzięki temu rekord, należący do Venus Williams. Stało się to możliwe wraz ze zwycięstwem na trwającym obecnie Wimbledonie - Polka pokonała Janę Fett 6:0, 6:3. Iga wskazywana jest jako liderka do triumfu na całym turnieju - czy uda się jej zostać pierwszą osobą z Polski, która wygra te prestiżowe zawody?

Czego słucha Iga Świątek? Tenisistka jest fanką ciężkich brzmień!

Jedną z najczęściej poruszanych kwestii podczas wywiadów z Igą jest muzyka. Pytania o to, co obecnie znajduje się na playliście tenisistki padają bardzo często. Od dawna wiadomo, że Świątek jest fanką rockowych klimatów - muzyka największych legend tego gatunku bardzo dobrze nastraja ją do gry. Jakich artystów najczęściej słucha Iga? Tenisistka sama zdradziła tytuły piosenek i ulubione zespoły w jednym z felietonów, które pisze specjalnie dla BBC. Świątek zdradziła, że ma swoją szczęśliwą playlistę, której słuchała przed wygraną na French Open i która, ma nadzieję, przyniesie jej szczęście także teraz.Sprawdźcie te numery w naszej galerii!

Sonda
Czy myślisz, że Iga wygra Wimbledon?