Czego słucha Iga Świątek?

i

Autor: AKPA To prawdziwe rockowe hymny! [TOP 8]

Czego słucha Iga Świątek? To prawdziwe rockowe hymny!

2023-06-10 18:54

Iga Świątek od dłuższego czasu jest na ustach wszystkich - polska tenisistka ma na swoim koncie serię zwycięstw. Teraz zaś Iga wygrała Roland Garros 2023! Świątek nigdy nie ukrywała, że do gry napędza ją dobra muzyka, a na playlistach nie brak rockowych rytmów. Czego więc słucha Iga? Sprawdźcie w naszej galerii!

Iga Świątek urodziła się 31 maja 2001 roku w Warszawie i tenisem zajmuje się już od najmłodszych lat. Prawdziwą karierę w tej dyscyplinie sportu rozpoczęła w wieku 15 lat, gdy zdecydowała się przejść na zawodowstwo - już wtedy wygrała swój debiutancki turniej ITF w Sztokholmie. Kolejne lata okazały się być dla Igi bardzo dobrym okresem, zwieńczeniem którego był triumf w zawodach juniorskiego Wimbledonu w lipcu 2018 roku, po którym postanowiła zakończyć karierę juniorską i zacząć budować swój ranking WTA. Przełomem w drodze Igi okazał się być rok 2020 - to wtedy tenisistka odniosła zwycięstwo w turnieju French Open. Świątek pokonała wszystkich swoich rywali i wygrała w finale, dzięki czemu stała się pierwszą osobą, pochodzącą z Polski, której udało się tego dokonać.

Czego się nie da odzobaczyć w podróży? Marian na świecie | Tak trzeba żyć #33 Eska Rock

Czego słucha Iga Świątek? Tenisistka jest fanką ciężkich brzmień!

Jedną z najczęściej poruszanych kwestii podczas wywiadów z Igą jest muzyka. Pytania o to, co obecnie znajduje się na playliście tenisistki padają bardzo często. Od dawna wiadomo, że Świątek jest fanką rockowych klimatów - muzyka największych legend tego gatunku bardzo dobrze nastraja ją do gry. Jakich artystów najczęściej słucha Iga? Tenisistka sama zdradziła tytuły piosenek i ulubione zespoły w jednym z felietonów, które pisze specjalnie dla BBC. Świątek zdradziła, że ma swoją szczęśliwą playlistę, której słucha przed ważnymi meczami.Sprawdźcie te numery w naszej galerii!