Co Kurt Cobain myślał o Chrisie Cornellu i Soundgarden? Poznaliśmy ciekawe fakty

i

Autor: screen: youtube.com/watch?v=2i9vVlJLZgU

Co Kurt Cobain myślał o Chrisie Cornellu i Soundgarden? Poznaliśmy ciekawe fakty

2021-02-01 13:28

Nirvana uznawana jest za najpopularniejszy zespół z klimatu grunge, jednak nie można zapominać o Pearl Jam, Alice in Chains oraz Soundgarden. Jak Kurt Cobain oceniał zespół Chrisa Cornella?

Do czwórki najsłynniejszych zespołów grunge'owych należą Nirvana, Soundgarden, Alice in Chains i Pearl Jam. Oczywiście, najbardziej rozpoznawalnym zespołem jest Nirvana, która przez lata obrosła kultem. Co Kurt Cobain sądził o kolegach z innych zespołów? Okazało się, że o Soundgarden miał jak najlepsze zdanie.

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Co Kurt Cobain sądził o Soundgarden? Okazuje się, że miał bardzo dobre zdanie

Autor książki 'Total F*cking Godhead: The Biography of Chris Cornell' opowiedział w wywiadzie dla podcastu 'Whatever, Nevermind', że udało mu sie dotrzec do informacji na temat tego, co Kurt Cobain sądził na temat Soundgarden i Chrisa Cornella:

Bardzo podziwiał Chrisa Cornella i Soundgarden. Ben Shepherd, basista Soundgarden, jeździł w trasy z Nirvaną. Miał zostać ich drugim gitarzystą, ale skończyło się na tym, że przez pewien czas sprzedawał koszulki i się z nimi zaprzyjaźnił. Kiedy Kurt zmarł, Soundgarden bardzo to przeżył. Również bardzo go szanowali. Soundgarden istniał nieco dłużej niż Nirvana, a więc Kurt Cobain i koledzy patrzyli na ten zespół trochę jak na swoich starszych braci.

Szkoda tylko, że nie udało się nigdy zorganizować ogromnej wspólnej trasy koncertowej.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)