Zoë Kravitz i Robert Pattinson w filmie The Batman

i

Autor: Album Online/East News Zoë Kravitz i Robert Pattinson w filmie "The Batman"

Batman Roberta Pattinsona spotka Supermana? Aktor skomentował te spekulacje

2022-02-24 13:00

"The Batman" z Robertem Pattinsonem w roli głównej lada chwila zawita na ekranach kin. Tymczasem fani Nietoperza zachodzą w głowę, czy jego najnowsza ekranowa interpretacja ma szansę spotkać Supermana? I czy byłby to ten grany przez Henry'ego Cavilla? Odtwórca tytułowej roli zdradził dość... ciekawy pomysł fabularny.

Robert Pattinson udziela obecnie szeregu wywiadów w związku z premierą filmu "The Batman". Superbohaterska produkcja jest jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku, który ma na dokładkę zredefiniować ekranowe uniwersum DC. 

W oczekiwaniu na kinowy debiut obrazu Matta Reevesa, fani Obrońcy Gotham dywagują nad jego miejscem w DCEU. Czy Nietoperz w wykonaniu Pattinsona zajmie miejsce tego kreowanego przez Bena Afflecka, czy też pójdzie w ślady "Jokera" i stanowić będzie całkowicie odrębny byt? Czy istnieje zatem szansa, że nowy Batman spotka na swojej drodze zupełnie nowego Supermana? Na jedno z tych pytań (niejako) odpowiedział główny zainteresowany. Jaki pomysł na wprowadzenie Supermana do świata "The Batman" przedstawił Robert Pattinson?

Zobacz także: Nowego Batmana nikt nie lubi i Gotham się go boi. Tak twierdzi Robert Pattinson

"The Batman" to to samo uniwersum, co "Liga Sprawiedliwości"?

W jednym z odcinków serialu "Peacemaker" znalazła się scena, która (zdaniem fanów) miała sugerować, iż produkcja z Johnem Ceną w roli głównej funkcjonuje w obrębie tego samego uniwersum, co Batman Roberta Pattinsona, nie Bena Afflecka. Następnie jednak potwierdzono, iż serial należy do świata DCEU, który znamy z takich produkcji jak chociażby "Liga Sprawiedliwości", czy "Aquaman".

Spekulacje odżyły zatem na nowo, zaś najnowsza wypowiedź Roberta Pattinsona sugeruje jasną odpowiedź - nie, "The Batman" nie należy do uniwersum DCEU.

Zobacz także: Gwiazdy, które żałowały udziału w popularnych filmach. Jak dziś wspominają swoje role?

"The Batman": czeka nas zupełnie nowa wersja Supermana?

Zatem, czy w świecie "The Batman" jest miejsce dla Supermana? Robert Pattinson twierdzi, że tak. Co więcej - ma nawet ciekawy pomysł na wprowadzenie jego postaci.

Film Matta Reevesa zapowiadany jest jako niezwykle przyziemny obraz superhero, zatem Kal-El jakiego znamy nie ma tam racji bytu. Co jednak, gdyby zredefiniować postać Supermana odzierając ją z przedrostka Super?

Lubię zamysł takiego kombinowania "a jakby...". Rozmawialiśmy o tym, jak wprowadzić elementy fantastyki do świata wykreowanego przez Matta, który jest tak przyziemny [...] Spekulowaliśmy któregoś dnia w stylu: "Czy moglibyśmy wprowadzić Supermana, ale takiego, który nie ma żadnych supermocy? Byłby zwykłym kolesiem w pelerynie, który krzyczy "Jestem Supermanem", a w odpowiedzi słyszy tylko: "I co z tego?" - wyznał Robert Pattinson.

Musimy przyznać, że jest to intrygujący punkt widzenia, który z pewnością spotkałby się z dużym zainteresowaniem. Możliwe, że motyw ten zostanie wykorzystany w sequelu "The Batman", który - jak już oficjalnie wiadomo - powstanie.

Zobacz także: Hollywoodzkie gwiazdy, które mówią po polsku. Niektóre przypadki was zaskoczą!

"The Batman": kiedy premiera filmu?

Za reżyserię filmu "The Batman" odpowiada wspomniany już kilkakrotnie Matt Reeves, który ma na swoim koncie pracę nad takimi produkcjami jak "Pozwól mi wejść" i "Wojna o planetę małp".

W obsadzie znaleźli się zaś Robert Pattinson jako Bruce Wayne, Zoë Kravitz jako Kobieta-Kot, Paul Dano jako Człowiek-Zagadka (Edward Nashton), Andy Serkis jako Alfred Pennyworth, Colin Farrell jako Pingwin (Oswald Cobblepot) oraz Jeffrey Wright w roli komisarza Gordona. "The Batman" zawita na ekranach polskich kin już 4 marca 2022 roku.

Zobacz także: W jakich zagranicznych filmach zagrał Tomasz Kot? Gdzie jeszcze zobaczymy aktora?

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Sonda
Wybierzesz się do kina na nowego "Batmana"?