“Pulp Fiction” miał premierę 30 lat temu! Spróbuj się w quizie z tego filmowego klasyka!

i

Autor: All Access/Sipa USA/East News 30 lat temu pokazano "Pulp Fiction w Cannes! Spróbuj się w quizie z filmowego klasyka

quizy

30 lat temu pokazano "Pulp Fiction" w Cannes! Spróbuj się w quizie z filmowego klasyka

2024-05-20 9:08

Każdy uznany dziś reżyser ma na koncie taki film, który okazał się być przełomowy dla jego kariery. W przypadku Quentina Tarantino taką produkcją z pewnością jest "Pulp Fiction". Drugi projekt filmowy amerykańskiego reżysera, scenarzysty i aktora kończy w tym roku 30 lat i cieszy się w tym momencie statusem popkulturowego fenomenu. Jak dobrze znasz "Pulp Fiction"? Rozwiąż quiz!

Dokładnie 21 maja 1994 roku na festiwalu w Cannes swoją premierę miał drugi oficjalny film amerykańskiego reżysera, scenarzysty i wielkiego pasjonata kina niezależnego, Quentina Tarantino. Produkcja została zatytułowana Pulp Fiction, a główne role zagrali w niej John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman i Bruce Willis. Projekt, dość niespodziewanie, okazał się być przysłowiowym "czarnym koniem" festiwalu i został nagrodzony Złotą Palmą. Oficjalna premiera filmu miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w październiku, a ten okazał się być komercyjnym i krytycznym sukcesem. Charakterystyczny, niekonwencjonalny, będący z jednej strony hołdem dla historii kina, z drugiej strony jego pastiszem, uważany jest dziś za popkulturowy klasyk i "opus magnum" Tarantino. W 2024 roku mija dokładnie 30 lat od premiery tej ikonicznej produkcji, a ta dziś uważana jest za prawdziwy fenomen, sceny z której na stałe weszły do światowej popkultury.

Największe skandale na Oscarach | To Się kręci #31

Quiz z "Pulp Fiction"

Z okazji jubileuszu czas na quiz! Czy na pewno dobrze znasz i pamiętasz Pulp Fiction?

Sprawdź się w quizie:

30-lecie “Pulp Fiction” - co pamiętasz z filmu Quentina Tarantino? Spróbuj się w quizie z klasyka zagranicznego kina lat 90.

Pytanie 1 z 10
Ile głównych historii przedstawia film?