Bruce Dickinson zespół

i

Autor: Materiały prasowe

Zmiany w składzie zespołu koncertowego Bruce'a Dickinsona! Kto zastąpi Roya "Z" Ramireza?

2024-02-21 10:47

Bruce Dickinson dopiero szykuje się do wydania pierwszego od prawie 20 lat solowego albumu i wyruszenia w promującą go trasę, a już napotyka po drodze pewne przeszkody. Mimo zapowiedzi, na koncertach nie zagra Roy "Z" Ramirez! Jaki jest powód takiego stanu rzeczy i kto zastąpi gitarzystę na nadchodzących pokazach?

Wielkimi krokami zbliża się premiera pierwszego od dokładnie 19 lat solowego albumu Bruce'a Dickinsona. Płyta została zatytułowana The Mandrake Project i ukaże się na rynku już w przyszły piątek, tj. 1 marca. W nagraniach wydawnictwa brał udział stały współpracownik Dickinsona, z którym ten tworzy niemal od samych początków swojej solowej ścieżki - drogi Bruce'a i Roya "Z" Ramireza, po raz pierwszy przecięły się w trakcie nagrań Balls to Picasso, czyli drugiego autorskiego krążka wokalisty. Roy Z zagrał na gitarze i basie na The Mandrake Project, to on także wyprodukował i zremasterował wydawnictwo. Ramirez miał także brać udział w trasie promującej wydawnictwo i został ogłoszony jako członek zespołu koncertowego Dickinsona. Jak jednak poinformowano, Roy Z na występach się nie pojawi.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Kto zastąpi Roya "Z" Ramireza?

Jak przekazał za pośrednictwem swoich sociali Bruce, Roy Z nie weźmie udziału w trasie ze względu na inne prywatne i zawodowe zobowiązania. Wokalista nie kryje żalu, zaznaczając, jak ważny jest Ramirez dla całej historii The Mandrake Project, jak jednak zaznacza, przedstawienie musi trwać.

Do składu zespołu koncertowego Dickinsona dołączają więc dwaj nowi gitarzyści: pochodzący ze Szwecji Philip Naslund i Chris Declercq, którego grę słychać już na najnowszym singlu z albumu, czyli Rain On The Graves. Pierwszy koncert w ramach solowej trasy Bruce'a i jego zespołu odbędzie się 15 kwietnia w The Observatory w hrabstwie Orange w Stanach Zjednoczonych. 6 czerwca zaś artysta zagra na Main Stage rodzimego Mystic Festival.

Sprawdź, współautorem których klasycznych utworów z repertuaru Iron Maiden jest Bruce Dickinson!