Zmarł były basista Bajmu. Marek Makuch miał 69 lat

i

Autor: Pixabay Nie żyje były muzyk zespołu Bajm

Zmarł były basista Bajmu. Marek Makuch miał 69 lat

2023-06-13 13:01

Bardzo przykra informacja dotarła do mediów. W wieku 69 lat zmarł Marek Makuch - były basista zespołu Bajm. Muzyk był członkiem formacji przez pięć lat i brał udział w nagraniach dwóch albumów. Informację o śmierci artysty przekazało jego dotychczasowe miejsce pracy - Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach.

Zespół Bajm rozpoczął działalność w 1978 roku i już w tym samym roku wziął udział w konkursie Debiuty na 16. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dzięki piosence Piechotą do Lata grupa zwróciła na siebie dużą uwagę, zajmując ostatecznie drugie miejsce w całej rywalizacji. Kolejne lata przyniosły kolejne sukcesy i wielkie przeboje, w tym Co mi Panie dasz, Józek, nie daruję ci tej nocy czy Nie ma wody na pustyni. W 1983 roku ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany po prostu eponimem.

Muzyka rockowa lat 80-tych - Polska. Albumy, które zmieniły historię

Nie żyje były basista Bajmu

To właśnie w jego nagraniach brał udział basista Marek Makuch. Muzyk dołączył do Bajmu w 1980 roku i ostatecznie nagrał z formacją jeszcze jeden album - Martwa Woda z 1985 roku. W tym samym czasie muzyk zdecydował się odejść z grupy, a jego miejsce w składzie zajął Robert Kozak. 

12 czerwca b.r. do opinii publicznej dotarła informacja o śmierci Makucha. Przykre wieści zostały przekazane za pośrednictwem social mediów Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, z którym basista w ostatnich latach współpracował. Zmarłego pożegnali także członkowie Bajmu, udostępniając zdjęcie ze wspólnych lat. W chwili śmierci Marek Makuch miał 69 lat.