The Cult

i

Autor: mat. prasowe

Koncerty w Polsce

Zespół The Cult ogłosił koncert w Polsce. To powrót po 14 latach do naszego kraju!

The Cult, jeden z najważniejszych zespołów rockowych lat 80., powróci do Polski po 14 latach przerwy. Grupa ogłosiła właśnie koncert na Letniej Scenie Progresji w Warszawie.

The Cult powraca do Polski

Na tę informację wiele osób czekało. Formacja The Cult, na której czele stoi charyzmatyczny wokalista Ian Astbury, przyjedzie w tym roku do naszego kraju. Zespół zagra 30 lipca na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. 

Przedsprzedaż biletów, od 219 zł, rozpocznie się w piątek, 19 kwietnia, o godz. 10 na www.winiarybookings.pl. 

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

Będzie to powrót The Cult do Polski po 14 latach przerwy! Do tej pory zespół odwiedził nasz kraj tylko dwukrotnie. W 2006 wystąpili w klubie Proxima w Warszawie, a cztery lata później w warszawskiej Stodole. 

The Cult powstał w 1983 roku (wówczas pod nazwą Death Cult). Grupa zadebiutowała w 1984 krążkiem zatytułowanym "Dreamtime". Muzycy wywodzili się z klimatów post-punkowych i gotyckich. Ich muzyka jednak wyewoluowała w kierunku klasycznego rocka spod znaku The Doors, AC/DC czy Led Zeppelin. Ich najsłynniejsze albumy pojawiły się na rynku w drugiej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. 

Za sprawą płyt "Love" (1985), "Electric" (1987) czy "Sonic Temple" (1989) znaleźli się w czołówce najlepszych składów rockowych tamtego okresu.

Burzliwy okres na przełomie wieków, sprawił, że grupa działała z przerwami. The Cult ostatecznie wznowił działalność w 2006 roku i od tego czasu muzycy wydali cztery studyjne albumy. Dyskografię grupy, na ten moment, zamyka krążek "Under the Midnight Sun", który ukazał się w 2022. Od początku w składzie znajdują się, wspomniany już, wokalista Ian Astbury oraz gitarzysta Billy Duffy. 

The Cult

i

Autor: mat. prasowe

Najciekawsze rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce: