Zespół Scorpions odwołuje część europejskiej trasy koncertowej. Co z występem w Polsce?

i

Autor: AP/Associated Press/East News Czy grupa Scorpions pojawi się w Polsce?

Zespół Scorpions odwołuje część europejskiej trasy koncertowej. Co z występem w Polsce?

2022-05-13 14:17

Niepokojące wieści z obozu zespołu Scorpions. Z powodu kłopotów zdrowotnych jednego z członków grupy, ta zmuszona jest odwołać część koncertów w ramach europejskiej trasy koncertowej. Grupa ma zaplanowany na 28 maja występ w Polsce - czy wydarzenie to jest zagrożone? Co się właściwie stało i jak wygląda przyszłość dalszej części trasy?

22 lutego ukazał się dziewiętnasty album studyjny grupy Scorpions. Krążek Rock Believer to pierwszy album zespołu od siedmiu lat, czyli od czasu wydania krążka Return to Forever. Płytę promowały cztery single - Peacemaker, tytułowy, Seventh Sun i Shining of Your Soul. Wydawnictwo spotkało się z bardzo pozytywnymi opiniami krytyków muzycznych, którzy docenili przede wszystkim powrót do klasycznego brzmienia Scorpions. Rock Believer bardzo dobrze poradził sobie także na światowych listach przebojów.

Janusz Panasewicz w wywiadzie dla Eski ROCK

Zespół Scorpions odwołuje część europejskiej trasy koncertowej - co się stało?

Kilka dni temu zespół poinformował swoich fanów, że zmuszony jest odwołać wybrane koncerty, składające się na europejską część trasy koncertowej grupy. Powodem tej sytuacji jest kontuzja, jakiej uległ gitarzysta Matthias Jabs - nie wiadomo jednak dokładnie, o jakie dolegliwości chodzi. Już za dwa tygodnie zespół ma zawitać do Polski - czy koncert się odbędzie?

Kontuzja gitarzysty Scorpions - czy koncert w Polsce się odbędzie?

Na szczęście fani zespołu, którzy zakupili bilety na krakowski koncert nie muszą się niczym martwić. Panowie odwołali zaledwie trzy koncerty - w Portugalii, który miał się odbyć 10 maja i we Francji z 13 i 15 maja. Trasa zostanie wznowiona już 17 maja wraz z planowanym trzecim francuskim koncertem. Oznacza to, że polski występ, na chwilę obecną, w żaden sposób nie jest zagrożony.