Zespół Panic! at the Disco kończy działalność po prawie 20 latach! Jaki jest powód?

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News Rozpad grupy Panic! At The Disco

Zespół Panic! at the Disco kończy działalność po prawie 20 latach! Jaki jest powód?

2023-01-25 9:26

Zupełnie nieoczekiwana wiadomość obiegła media na całym świecie we wtorek 24 stycznia w godzinach popołudniowych. W social mediach zespołu Panic! at the Disco pojawił się wpis, autorstwa Brendana Urie, informujący o zakończeniu jego działalności! Skąd taka decyzja po prawie dwudziestu latach funkcjonowania?

Wiadomość o zakończeniu działalności zespołu Panic! at the Disco zaszokowała cały świat muzyki. W opublikowanym oświadczeniu Brandon Urie, założyciel i w ostatnich latach jedyny członek grupy, poinformował, że każda przygoda kiedyś się kończy, a on, ze względu na inne życiowe wyzwania, zdecydował się pożegnać z macierzystą formacją. W tym samym wpisie artysta zdradził, że on i jego żona, Sarah Orzechowski, spodziewają się swojego pierwszego dziecka i to właśnie na rodzinie będzie się chciał on skupić w najbliższym czasie. Rozdział pod tytułem Panic! at the Disco oficjalnie zakończy się po nadchodzących koncertach, które odbędą się na terenie Europy i Wielkiej Brytanii. 

Cóż, to była niesamowita podróż…

Dorastając w Vegas, nigdy nie wyobrażałem sobie, dokąd zaprowadzi mnie życie. Tak wiele miejsc na całym świecie i wszyscy przyjaciele, których poznałem po drodze.

Ale czasami jedna podróż musi się skończyć, aby mogła rozpocząć się nowa. Staraliśmy się zachować to dla siebie, chociaż niektórzy z was mogli już o tym słyszeć… Sarah i ja spodziewamy się dziecka! Perspektywa bycia ojcem i obserwowania, jak moja żona staje się matką, jest zarówno upokarzająca, jak i ekscytująca. Nie mogę się doczekać tej nowej przygody.

To powiedziawszy, zamierzam zakończyć ten rozdział mojego życia i skoncentrować na mojej rodzinie, a wraz z tym Panic! at the Disco przestanie istnieć.

Dziękuję wszystkim za ogromne wsparcie na przestrzeni lat. Siedziałem nad tym, próbując wymyślić idealny sposób, aby to wszystko przekazać i naprawdę nie potrafię wyrazić słowami, ile to dla nas znaczyło. Niezależnie od tego, czy jesteś z nami od samego początku, czy dopiero nas odkrywasz, to była przyjemność nie tylko dzielić scenę z tak wieloma utalentowanymi ludźmi, ale także dzielić z Tobą nasz czas. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć wszystkich w Europie i Wielkiej Brytanii na ostatniej wspólnej trasie.

Kocham Was. Doceniam. Dziękuję za obecność.

Brendon

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Historia Panic! at the Disco

Panic! at the Disco został założony jako zespół w 2004 roku przez Brandona Urie w Las Vegas, początkowo skład uzupełnili Ryan Ross, Spencer Smith i Brent Wilson. Już rok później światło dzienne ujrzał debiutancki album formacji, zatytułowany A Fever You Can't Sweat Out, z którego pochodzi jeden z jej najpopularniejszych kawałków - I Write Sins, Not Tragedies. W kolejnych latach grupa przeżywała liczne zmiany w składzie, aż w końcu w 2015 roku Panic! at the Disco zaczęło funkcjonować jako solowy projekt Brandona. W całej swojej karierze projekt wydał w sumie siedem albumów studyjnych, z czego, jak się okazało ostatni, Viva Las Vengeance, ukazał się w sierpniu 2022 roku. Nadchodząca, ostatnia trasa Panic! at the Disco rozpocznie się w lutym i zakończy koncertem w Manchesterze 10 marca 2023 roku.