Bullet For My Valentine zagrają w Warszawie! [DATA, BILETY, MIEJSCE]

i

Autor: Julie Edwards/LFI/Avalon/REPORTER Bullet For My Valentine w Klubie Stodoła

Bullet For My Valentine zagrają w Warszawie! [DATA, BILETY, MIEJSCE]

2023-01-24 15:06

5 listopada 2021 roku ukazał się siódmy album weteranów metalu, Bullet For My Valentine. Krążek został wydany za pośrednictwem Spinefarm Records i zatytułowany jak sama nazwa zespołu. Ten album otworzył nowy, odważniejszy rozdział w karierze walijskich twórców i jest zdecydowanie najcięższym oraz najbardziej nieokiełznanym muzycznie albumem zespołu. Wydawnictwo będzie promowane na trasie, która zawita także do Polski!

To początek Bullet 2.0. Ten album reprezentuje miejsce, w którym się teraz znajdujemy. Muzyka, którą stworzyliśmy jest świeża, agresywna, bardziej żywiołowa i bardziej namiętna niż kiedykolwiek - mówi wokalista i gitarzysta, Matt Tuck.

Historia Bullet For My Valentie

Od czasu powstania Bullet For My Valentine w 1998 roku, walijscy twórcy stali się jednym z największych zespołów metalowych, sprzedając ponad 3 miliony albumów na całym świecie. Na koncie mają 3 złote płyty, a swoim, klasycznym już debiutem – The Poison, narzucili styl i brzmienie, całemu brytyjskiemu metalcore.

Krążek Bullet For My Valentine kontynuuje sukces ich albumu z 2018 roku – Gravity, dzięki któremu zespół zagrał swoje największe jak dotąd koncerty, w tym trasę koncertową po Wielkiej Brytanii oraz pamiętne show w londyńskim Alexandra Palace. Jednak tym razem zespół postanowił wrócić do korzeni, album Bullet For My Valentine jest pełen pisków solówek i charakterystycznych riffów, które zachwycą fanów zarówno nowych, jak i starych.

Myślę, że to najbardziej dzika odsłona Bullet For My Valentine, jaką kiedykolwiek słyszałem. To czas, aby wydać na świat naprawdę wściekły, ciężki i agresywna krążek. Myślę, że w takim wydaniu naprawdę błyszczymy i po prostu nie mogę się doczekać, aż zacznę się wygłupiać na scenie! - mówi gitarzysta, Michael „Padge” Paget.

Chciałem abym ten album miał moc i pokazywał środkowy palec, ja po prostu chciałem iść na całość. Myślę, że jest to o wiele bardziej agresywna i intensywna odsłona Bullet For My Valentine. Ta energia zawsze tam była, po prostu nie w takim stopniu, a ja chcę aby ludziom opadły szczęki. To album dla wszystkich, którzy przez 15 lat nam odmawiali lub nie mieli nic do powiedzenia na temat naszego zespołu… – dopowiada Matt.

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Nowy album Bullet For My Valentine

Już od pierwszego przesłuchania fani zauważają, że ten album to Bullet w najlepszej formie. Przewrotny kawałek otwierający album – Parasite i agresywny, pierwszy singiel z albumu – Knives, to czysta metaliczna adrenalina. Galopująca perkusja, kipiący wściekłością wokal i szalone solówki, tworzą mroczne brzmienie, które odzwierciedla pełen wyzwań okres, w trakcie którego nagrywano album. Po podjęciu największego ryzyka w karierze z błyskotliwym hymnem – Gravity, zespół jest teraz całkowicie w swoim żywiole, zdolni zabrać swoją muzykę gdziekolwiek chcą i eksperymentować z teksturami i dźwiękami w dezorientującym Rainbow Veins oraz mrocznym rock'n'rollem w Bastards. Na albumie znajdują się także mocne brzmienia, takie jak w kawałku My Reverie, czy inspirowany thrashem Paralysed i groove metalowy stomper – Shatter. Te utwory to klasyczny Bullet For My Valentine, łączący agresywne riffy z mocnymi i mrocznymi refrenami, które będą wieźć prym w takcie występów na żywo.

Pierwszy raz fani mieli okazję usłyszeć nowy album na żywo, na historycznym już wydarzeniu, gdy zespół był główną gwiazdą Download Festival Pilot w Donington Park, w czerwcu 2021 r.

Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak ludzie zareagują na nowy materiał. Nie możemy się doczekać, aby tam wyjść, zagrać i rozwalić system – mówi Padge.

„Myślę, że jesteśmy teraz w wieku, w którym nie można nas ignorować – jesteśmy starymi wyjadaczami. Nie utrzymasz się w tej branży przez dwadzieścia lat, i nie wydarz siedmiu płyt, jeśli nie jesteś tak sklasyfikowany. Przed nami ekscytujące czasy, czujemy się, jakbyśmy byli u progu czegoś wielkiego – mówi Matt. 

Matt zaczął pisać album we wrześniu 2019 r., zanim pandemia Koronawirusa wszystko zatrzymała. Jednak w czerwcu 2020 r. Matt i ich długoletni producent Carl Bown, który był współproducentem albumu z 2015 r. – Venom oraz wyprodukował i zmiksował Gravity, zaczęli wspólnie podkręcać tempo. Razem zabarykadowali się w Treehouse Studio w Chesterfield, gdzie napisali pozostałą część albumu. Nagrania odbywały się w ramach bezpiecznych sesji, podczas których każdy członek zespołu nagrywał swoje partie osobno. „Proces pisania nie różnił się od zwykłego, ponieważ i tak piszę całą muzykę” – mówi Matt. „Ale COVID odebrał nam możliwość spotkania się i nagrywania w tym samym pokoju”.

Podczas gdy proces nagrywania stawiał własne wyzwania, zespół odniósł sukces, tworząc album, który uklasyfikował ich miejsce na samym szczycie współczesnego brytyjskiego metalu.

Nasza podróż miała wzloty i upadki, ale nasza czwórka w zespole wciąż jest tak samo głodna i pewna siebie jak zawsze. To chyba najlepszy album, jaki kiedykolwiek nagraliśmy i oby ta dobra passa trwał długo. Myślę, że ta płyta jest wyjątkowa. Myślę, że gdy tylko ludzie ją usłyszą, wiele z nich się uśmiechnie – deklaruje Matt.

Bullet For My Valentine na koncercie w Polsce!

Bullet For My Valentine w Polsce! Koncert odbędzie się 3 lutego 2023 roku w warszawskiej Stodole. Gośćmi specjalnymi będą Jinjer oraz Atreyu. Bilety na wydarzenie w cenie od 199 zł można kupić pod linkiem, a także wygrać na antenie Eski Rock!