Zespół HORTA na Wataha Festival w Åmli w Norwegii!

i

Autor: Materiały prasowe HORTA na Wataha Festival w Åmli - Norwegia

Zespół HORTA na Wataha Festival w Åmli w Norwegii!

2023-07-25 15:31

Dni 4-6 sierpnia 2023 w muzycznym kalendarzu zarezerwowane są dla Wataha Festival w Norwegii. Festiwal jest cyklicznym muzycznym wydarzeniem, które łączy Polonię norweską i rdzennych mieszkańców Norwegii jak i ludzi z całego świata mieszkających w tym kraju. Jedną z gwiazd festiwalu jest zespół Horta!

Pomysłodawcą festiwalu jest Przemysław Sobaniec, który w imię idei - „Od ludzi dla ludzi” działa sukcesywnie wraz z organizacją Wataha Camp od 6 lat. Na scenie Wataha Festival zagrały między innymi zespoły z Polski takie jak: HURT, ENCLOSE, NAPAD, ALICETEA czy BENIAMIN SOBANIEC.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Horta na Wataha Festival

W tym roku festiwal otworzy zespół HORTA, który zaprezentuje materiał pochodzący z albumu Księżyc i Mars oraz co będzie niespodzianką przygotowaną specjalnie na to wydarzenie - niepublikowane dotychczas utwory z nadchodzącej anglojęzycznej płyty. 

O zespole Horta

Do tej pory zespół HORTA koncertował między innymi z zespołem Closterkeller na trasie BLUE i może poszczycić się przepiękną balladą „Zegar”, którą nagrał wraz z Królową Polskiego rocka gotyckiego - Anją Orthodox. 

Został zaproszony do udziału w wydarzeniu „Odważnie w przyszłość “, gdzie dzielił scenę z zespołami Turbo i Sting Ray. Za sobą ma wiosenną trasę promującą album „Księżyc i Mars” gdzie między innymi został zaproszony przez Metallurg Music do wspólnego koncertowania z pochodzącym ze Szwecji Apocalypse Orchestra. Zespół HORTA to nie tylko niekonwencjonalny Rock’n’roll z elementami elektroniki- jest to pewnego rodzaju idea i performance zarazem łącząca nietuzinkowe teksty Jacka Horta, enigmatyczne osobowości Wokalisty Jacka, klawiszowca Tomasza Jagiełowicz oraz gitarzysty Łukasza Kufa, ekscentryczne i zarazem odwołujące się do kierunków w modzie stroje czy też makijaże, które łącząc się w całość tworzą kosmiczno-energetyczne doznania muzyczne dla coraz większej liczby odbiorców i fanów.

Należy wspomnieć również o tym, że zespół tworzy własne videoklipy i animacje. Video do utworu „Trans” patronuje Katowice Miasto Muzyki UNESCO, a ostatni obraz do utworu „Księżyca Blask” - gitarzysta Łukasz Kufa stworzył przy pomocy sztucznej inteligencji co jest totalną nowością w branży muzycznej.