Zespół ex Maanam wyrusza w trasę, w hołdzie Korze i Markowi Jackowskiemu! Kiedy grupa zagra w Warszawie?

i

Autor: Materiały prasowe ex Maanam w trasie w hołdzie Korze i Markowi Jackowskiemu

Zespół ex Maanam wyrusza w trasę, w hołdzie Korze i Markowi Jackowskiemu! Kiedy grupa zagra w Warszawie?

2023-01-20 12:46

W ostatnią sobotę karnawału, 18 lutego 2023 rok w klubie Remont w Warszawie, odbędzie się koncert zespołu exMaanam, otwierający szczególną trasę, jaką Zespół zaplanował w związku z 10. rocznicą śmierci lidera Maanamu, Marka Jackowskiego. Muzycy, tworzący grupę pragną oddać hołd zarówno legendarnemu muzykowi, jak i Korze.

W składzie ex Maanam grają Ryszard Olesiński (gitara) oraz Paweł Markowski (perkusja) - przez ponad 19 lat współtworzyli legendarny Maanam w latach 1979/80-85/86 oraz 1991/92 - 2003. Potem, wspólnie z Markiem Jackowskim współtworzyli Zloty Maanam, który to projekt do teraz kontynuują.

Otwarcie trasy koncertowej ex Maanam „10 lat bez Marka” zaplanowaliśmy w warszawskim klubie Remont, gdyż zależy nam na stworzeniu kameralnej, wręcz intymnej atmosfery, którą zapewni klubowy charakter koncertu. Brutalny czas i nieobliczalne życie zrobiły swoje, nie ma już z nami Kory i Marka Jackowskiego, ale są ich kompozycje i muzycy, którzy z nimi przez dekady pracowali - mówi zespół.

Powrócić do starych czasów

Dla fanów muzyki Maanamu to wyjątkowa okazja wrócić na chwilę do starych czasów i w klubowym klimacie jeszcze raz posłuchać nieśmiertelnych hitów w mistrzowskim wykonaniu.

Imprezę otworzą dwa supporty:

  • Udar - nowy projekt ex-muzyków znanych undergroundowych warszawskich zespołów takich jak Kult, Deuter, Oddział Zamknięty, Armia, Izrael, TZN Xenna, Stan Zvezda. Zespół rockowy, którego nie powstydziłby się nawet stały bywalec 924 Gilman Street (klub w Berkeley, Kalifornia). Ich dźwięki to romans melodii z drapieżnością. Nie jest hermetycznie, więc i smak nut kapel ze Seattle nie będzie tu zaskoczeniem. Na żywo ogień , drapieżnie ,melodyjnie z metaforycznymi tekstami.
  • Stiff Bones - rockowe, klasycznie zagrane własne kompozycje w różnej kolorystyce, oparte na mocniejszych brzmieniach, przeplatane bardziej lirycznymi klimatami.
Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - Polska