Zentropia

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Zentropia wraca do korzeni z nowym singlem "Lata 90"

2024-05-08 10:34

Zentropia zaprasza na muzyczną podróż z ich najnowszym singlem "Lata 90". Odsłaniając w nim unikalną perspektywę na współczesność i nostalgia, Zentropia ukazuje, że dla tych, którzy nie utożsamiają się z żadną generacją, każda dekada to nowa przygoda, a każdy dzień przynosi coś nowego do odkrycia.

Są boomersi, są Gen Z, są millenialsi, ale są też perennialsi, dla których data urodzenia nie jest szczególnie istotnym punktem odniesienia. Perennialsi nie fiksują się na muzyce i serialach swojej młodości i nie mówią, że „tak fajnie jak kiedyś było, to już nigdy nie będzie”. Każdy rok i każdy dzień przynoszą coś nowego, czemu warto się przyjrzeć i nie udawać, że wszystko już było, a to nowe to jakiś idiotyzm. O tym między innymi mówią „Lata 90”, nowy singiel Zentropii. Ale nie tylko, bo jest tam i o Netfliksie, o Kaziku, i o historii, co miała się skończyć. - komentuje Michał Kwiatkowski, lider Zentropii.

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

"Lata 90" to więcej niż tylko wspomnienia z minionych lat. To opowieść o teraźniejszości, o zmieniającym się krajobrazie kulturowym i muzycznym, którą Zentropia przekazuje w swoim charakterystycznym stylu, łącząc tradycję z nowoczesnością.

Do utworu powstał też teledysk, który można zobaczyć w serwisie YouTube.

O projekcie

Projekt Zentropii jest dziełem doświadczonego weterana polskiej sceny muzycznej, Michała Kwiatkowskiego, znanego z zespołów takich jak KNŻ, UR czy Konbranocka. Jego pasja do tworzenia muzyki oraz innowacyjne podejście do brzmień elektronicznych przynoszą odświeżenie w muzycznym krajobrazie.

Premiera debiutanckiego albumu jest planowana jeszcze w tym roku. Album promują singie: “Misja Z Syriusza” oraz “Rusofilia”.

Zagłęb się w ich świat i przygotuj się na emocjonującą podróż przez dźwięki i historie, które dotykają zarówno serca, jak i umysły.

Oto nasze TOP5 albumów Scorpions: