YES: Tytani rocka progresywnego zapowiedzieli właśnie nowy album

i

Autor: YouTube

YES: Tytani rocka progresywnego zapowiedzieli właśnie nowy album

2023-12-20 11:52

Choć z oryginalnego składu grupy do dziś nie pozostał nikt, to opowieść trwa i wciąż dostaje nowe, interesujące rozdziały. Yes to coś znacznie więcej niż grupa muzyczna. Po 55 latach od założenia wciąż koncertują, tworzą i udowadniają, że rock progresywny nie wyczerpał swojego potencjału.

W najnowszym wywiadzie dla The Classic Rock Podcast klawiszowiec grupy Geoff Downes opowiedział o planach na przyszły rok. Trzeba przyznać, że nie tylko nie zasypują gruszek w popiele, ale pracują jak dobrze naoliwiona maszyna. Album, trasa, nagrania i koncerty. W 2021 wydali „The Quest”, a w tym roku utrzymali poziom udanym „Mirror To The Sky”. Nawet bez takich nazwisk jak Jon Anderson, Chris Squire czy Rick Wakemann radzą sobie doskonale, co zresztą można zobaczyć na zapisach koncertów.

W 2022 roku grupa straciła perkusistę, Alan White zmarł w wieku 72 lat, w Yes grał przez 5 dekad. Na jego miejscu zasiadł Jay Schellen, który już wcześniej wielokrotnie współpracował z grupą. Mimo tak poważnej zmiany grupa ostatni rok spędziła w trasie, a przyszły, jak zapowiada Downes, ma przynieść koncerty w Europie w ramach „Classic Tales of Yes”.

- I tak, pracujemy nad nowym albumem – potwierdza klawiszowiec – W obozie Yes jest dużo aktywności, co nasz wszystkich odświeża.

Daty i miejsca koncertów w Europie znajdziecie już na stronie zespołu. Niestety, nie ma wśród nich polskiej lokalizacji, najbliżej nas zagrają w Niemczech 12 i 14 maja.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce