Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa. Płyty, do których szczególnie wracaliśmy

2024-01-03 11:19

W 2023 roku działo się, oj działo na światowym rynku wydawniczym! Nie da się ukryć, że ostatnie miesiące były czasem zupełnie genialnym dla wszystkich fanów rockowych klimatów. W 2023 roku światło dzienne ujrzało wiele świetnych, zagranicznych płyt - my postanowiliśmy wybrać te, w naszej opinii, najlepsze!

Pochyliliśmy się już nieco nad tym, co w 2023 roku działo się na naszym rodzimym rynku - to teraz czas na zagranicę! Tu, w tej przestrzeni działo się naprawdę, naprawdę dużo, a po obserwacji nasuwa się nam jeden, najważniejszy wniosek - mijające miesiące okazały się być czasem wielkich, zupełnie genialnych powrotów. Już pod koniec 2022 roku było wiadomo, że możemy się spodziewać nowości od Metalliki i Depeche Mode, do ponownego podboju rynku przygotowywał się też Paramore. Jednak to już w trakcie 2023 roku nadeszły zupełnie ekscytujące wieści o powrocie na sceny po wielkiej tragedii Foo Fighters, do gry wkroczyli ponownie Fall Out Boy czy Queens of the Stone Age. Zupełnym hitem była jednak zapowiedź nowego, pierwszego od aż 18 lat albumu prawdziwej legendy - The Rolling Stones.

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Zagraniczne albumy 2023 roku [RANKING]

Wszystkie wydawnictwa wspomnianych wyżej grup okazały się być zupełnie kluczowe - czy znalazły się na naszej liście zagranicznych albumów 2023 roku? Na jakich miejscach? Kto jeszcze uzupełnił ranking? Sprawdź galerię na samej górze artykułu!