Yellow Horse i Without Your Love - rock’n’rollowa piosenka o miłości utrzymana w klimacie lat 60’/70’!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy numer od Yellow Horse

Yellow Horse i "Without Your Love" - rock’n’rollowa piosenka o miłości utrzymana w klimacie lat 60’/70’!

2023-01-11 15:39

Yellow Horse to zespół nawiązujący klimatem i duchem do przepięknej dekady lat siedemdziesiątych i nie tylko... Muzyka zespołu to nieoczekiwane zderzenie przebojowości Creedence Clearwater Revival z liryzmem Uriah Heep i swojskością Neila Younga. Ich debiutancki album "Lost Trail" łączy w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych, a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka. Klimat muzyki tworzonej przez Żółtego Konia przywołuje prerie Arizony, ale też... nasze Bieszczady.

Without Your Love - jej melodia i rytm mogą sugerować, że ta historia kończy się szczęśliwie. To tylko złudzenie, mowa tu o uczuciu tak wielkim, że aż boli, bo nie mieści się w ludzkim sercu, które krwawi. Ta miłość może zabić jeżeli nie zostanie poskromiona, jest dzika, niebezpieczna i piękna. W teledysku towarzyszącym nowemu singlowi oprócz zespołu widzimy też parę artystów cyrkowych. Dzielą ze sobą scenę i życie prywatne. Są skazani na siebie przez wyjątkową pracę i wyjątkowe uczucie. Nie mogą być osobno, mimo że nie potrafią być razem.

Kim są Yellow Horse?

Zespół Yellow Horse powstał w 2016 roku w Strzyżowie (woj. podkarpackie). W swoim dorobku fonograficznym posiada EP-kę „My Little Girl” oraz debiutancką płytę „Lost Trail” z 2018 roku, która dotarła do bardzo wysokich miejsc w zestawieniach najlepszych płyt roku 2018. Zdobywając m.in nagrodę Polskiego Radia Rzeszów "Werbel 2018" za najlepszy album roku. Zespół miał zaszczyt otwierać koncerty takich legend rocka jak: The Animals czy John Fogerty (lider legendarnej formacji Creedance Clearwater Revival). Aktualnie Yellow Horse intensywnie koncertuje po całej Polsce i pracuje nad nową płytą, która ukaże się w tym roku.

Skład zespołu:

Paweł Soja - bas/wokal, Dominik Cynar – gitary, Mateusz Krupiński - instrumenty perkusyjne, klawisze, Robert Ziobro - perkusja

Wielki powrót! Ville Valo o "Neon Noir" w Esce Rock.