Mr Gil z pesymistycznym przesłaniem na nowej płycie. Posłuchajcie singla

i

Autor: Cantaramusic.pl / materiały prasowe

Mr Gil z pesymistycznym przesłaniem na nowej płycie. Posłuchajcie singla

2023-01-03 14:10

Ten rock rozpoczyna się doskonale dla polskiej sceny rocka progresywnego. Pod koniec ubiegłego dostaliśmy nowe nagrania od Collage, Riverside i Pale Mannequin, a teraz do kolekcji dołącza formacja Mr Gil, dowodzona przez mistrza gitary – Mirosława Gila. Pesymistyczny tytuł albumu „Love will never come” zapowiada pełen emocji materiał.

Mirosław Gil to człowiek-instytucja na scenie rocka progresywnego. Grał w Believe oraz Collage, ale udzielał się także w innych gatunkach, współpracował choćby z Anitą Lipnicką. Na album „Love will never come” fanom przyszło czekać aż dziesięć lat. Jak widać, dobry materiał potrzebuje czasu by dojrzeć. Wiadomo jednak, że pierwsza data premiery była wyznaczana na Boże Narodzenie 2020, ale pandemia utrudniła te plany. 

MARCIN MELLER W ESCE ROCK. Mellina jakiej jeszcze nie było!

Już pierwszy singiel „Stone” zdradza, że będzie to płyta pełna emocji, której warto poświęcić więcej uwagi. Utwory pełne aranżacyjnych i produkcyjnych smaczków z każdym kolejnym przesłuchaniem będą nam zdradzać coś nowego, a oprócz samego gitarzysty zdecydowanie warto zwrócić uwagę na wpływ pozostałych muzyków na kształt materiału. Perkusista Robert Kubajek grał choćby w Believe czy Closterkeller, wokalista Karol Wróblewski także znany z Believe, basista Przemas Zawadzki występujący wcześniej w Believe, Collage, Sattelite i wreszcie Małgorzata Kościelniak, którą możecie znać z grupy Ananke – oni wszyscy odcisnęli swoje piętno na tym krążku. Polecamy do słuchania, wbrew okładce, nie tylko w pochmurne dni!