Wolfgang Van Halen, Mr. Bungle

i

Autor: Instagram/Mr. Bungle

Wiadomości

Wolfgang Van Halen dołączył na scenie do Mr. Bungle. Wspólnie wykonali cover Van Halen WIDEO

W trakcie belgijskiego koncertu Mr. Bungle, zespołu, w którym śpiewa Mike Patton, na scenę został zaproszony niespodziewany gość. Z muzykami wystąpił bowiem Wolfgang Van Halen.

Wolfgang Van Halen dołączył na scenie do Mr. Bungle

22 czerwca na scenie belgijskiego festiwalu Graspop Metal Meeting wystąpiła formacja Mr. Bungle, w której występuje m.in. wokalista Mike Patton znany z Faith No More. 

Przypomnijmy, że formacja powstała w 1985 roku w Eureka w Kalifornii i dość szybko zwróciła na siebie uwagę za sprawą swojego eklektycznego brzmienia. Mr. Bungle ma na koncie cztery płyty, z czego ostatnia, zatytułowana "The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo", ukazała się w 2020 roku. 

Duff McKagan - o koncercie w Polsce, ostatniej płycie i radach związkowych

Podczas wspomnianego na samym początku koncertu muzycy na scenę zaprosili Wolfganga Van Halena. Wspólnie wykonali utwór "Loss Of Control" z repertuaru zespołu Van Halen, który pochodzi z albumu "Women and Children First" (1980). 

W sieci można znaleźć zapis wideo tego występu: 

Wolfgang Van Halen obecnie stoi na czele swojego zespołu Mammoth WVH. W tym roku przyjedzie on jeszcze raz do Polski, aby promować krążek "Mammoth II", który ukazał się w 2023 roku. 5 lipca będzie supportem przed Metalliką na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W połowie kwietnia zagrał natomiast, jako gość specjalny, Slasha, Mylesa Kennedy’ego i The Conspirators w katowickim Spodku (relację z tego koncertu znajdziecie na naszej stronie). 

Oto najciekawsze występy gościnne Eddiego Van Halena: