Van Halen

i

Autor: mat. prasowe

Wypowiedzi muzyków

Michael Anthony nie zagrał tylko na jednym albumie Van Halen. Co o nim sądzi?

Michael Anthony, basista najbardziej znany z gry w Van Halen, wypowiedział się ostatnio na temat ostatniego albumu tejże formacji. Była to jedyna studyjna płyta VH, na której nie wystąpił.

Co o ostatnim albumie Van Halen sądzi basista Michael Anthony?

Michael Anthony był basistą formacji Van Halen od 1974 aż do 2006 roku. Jego grę słyszymy praktycznie na wszystkich studyjnych albumach zespołu. Wyjątkiem jest ten ostatni, "A Different Kind of Truth" z 2012 roku. Anthony'ego zastąpił tu Wolfgang Van Halen, syn Eddiego. 

Duff McKagan - o koncercie w Polsce, ostatniej płycie i radach związkowych

Co o tej płycie sądzi basista? W wywiadzie dla portalu "Ultimate Guitar" postanowił się wypowiedzieć na temat "A Different Kind of Truth", dwunastym studyjnym albumie Van Halen, który dotarł do drugiego miejsca na amerykańskiej liście Billboard 200. 

Słuchałem tego trochę. To było coś innego. Dave śpiewał inaczej. Dodali też Wolfganga do miksu. To było coś innego niż to, co robiliśmy, kiedy byłem w zespole. Jest tam wiele dobrych rzeczy. Myślę, że był to dobry album – powiedział Michael Anthony. 

W tej samej rozmowie były basista Van Halen został także zapytany o niewydane dotąd utwory przez zespół. Czy są w ogóle takie? – Było sporo piosenek, które napisałem i nad którymi pracowałem. Nawet kilka rzeczy powstało przed pierwszą płytą Van Halen. Faktycznie część zrestrukturyzowano i wykorzystano na płycie "A Different Kind of Truth", którą wypuścili. Piosenki takie jak "She's the Woman" to jedyne, co przychodzi mi na myśl

I dodał jeszcze: – Mam nadzieję, że Wolfgang przez to przejdzie, bo jestem pewien, że Eddie zrobił też wiele rzeczy, których słuchanie może być interesujące. Ale jest mnóstwo rzeczy, których prawdopodobnie nigdy nie usłyszymy

W 2020 roku formacja Van Halen została oficjalnie rozwiązana. Nastąpiło to po śmierci Eddiego Van Halena, który zmarł w październiku wspomnianego roku z powodu nowotworu.  

Oto 5 ciekawostek o albumie "1984" zespołu Van Halen: