Van Halen

i

Autor: YouTube/screen z wideo

Wiadomości

Van Halen udostępnił w sieci fragmenty słynnego koncertu w Dallas. To zapowiedź reedycji jednego z albumów

W lipcu tego roku na rynku ukaże się reedycja albumu "For Unlawful Carnal Knowledge" formacji Van Halen. Jednym z dodatków będzie zapis wyjątkowego, bo darmowego, koncertu z Dallas. Pierwsze fragmenty występu zostały udostępnione na YouTubie.

Van Halen z reedycją jednego z albumów

Formacja Van Halen udostępniła w serwisie YouTube fragmenty bezpłatnego koncertu plenerowego, który odbył się w West End Marketplace w Dallas w Teksasie w grudniu 1991 roku. To zapowiedź reedycji albumu "For Unlawful Carnal Knowledge", która ukaże się na rynku 12 lipca tego roku. 

"Bohemian Rhapsody" to rockowy utworów wszech czasów? Tak twierdzi znany muzyk!

Idea tego darmowego koncertu była następująca. W 1988 roku zespół występował w Dallas (w ramach festiwalu Monsters of Rock), ale wówczas głos stracił wokalista Sammy Hagar. Muzycy obiecali więc swoim fanom, że im to wynagrodzą właśnie bezpłatnym występem.

W sieci można się zapoznać z fragmentami tego występu. Grupa udostępniła dwa utwory: "Poundcake" oraz "Top of the World".  

Tak jak już zostało to wspomniane: w tym roku na rynku ukaże się reedycja albumu "For Unlawful Carnal Knowledge" (nakładem Rhino). Rozszerzona wersja, oprócz zremasterowanej oryginalnej zawartości płyty, będzie też zawierała: niepublikowane wcześniej materiały audio i wideo z koncertu z Dallas. W sprzedaży będą dostępne różne wydania albumu: 2LP, 2CD, Blu-Ray.

Krążek "For Unlawful Carnal Knowledge" swoją premierę miał w czerwcu 1991 roku. Był to trzeci studyjny album Van Halen, na którym zaśpiewał Sammy Hagar. Dotarł do pierwszego miejsca na liście sprzedaży "Billboard 200" w Stanach Zjednoczonych.

Oto 5 ciekawostek o albumie "1984" Van Halen: