Michael Stipe

i

Autor: David Shankbone / Wikipedia

Wokalista R.E.M. zapowiedział solową płytę. Premiera w nadchodzącym roku

2022-12-23 13:18

Dobra wiadomość dla wszystkich kochających ciepły głos i mądre teksty Michaela Stipe'a. Muzyk przekonuje, że będzie to płyta pełna nieoczywistości i bardzo zróżnicową. Dokładnej daty nie znamy, ale patrząc na to ile ma planów na 2023 mamy nadzieję, że muzykę postawi z przodu listy.

Michael Stipe w Polsce przede wszystkim znany jest jako głos "Everybody Hurts", "Losing my religion" oraz "Shiny Happy People". Muzyka to jednak tylko jedno z wielu pól aktywności artystycznych tej postaci. Na przyszły rok zapowiedział także nową książkę oraz wystawę, w której ważną rolę będzie pełniła choreografia. Pozazdrościć kreatywności!

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

Praca w stylu, który preferuje Stipe ma zalety i wady.

- Nie mam managera, nie mam wytwórni – opowiada w rozmowie z Departures – po raz pierwszy w życiu nie mam kontraktu z nikim innym poza sobą samym. Mogę robić to, co zechcę.

Może to tłumaczyć dlaczego tak nieregularnie otrzymujemy od niego nowe nagrania. Przez ostatnie lata udzielał się przede wszystkim jako producent, współpracując między innymi z Fischerspooner na płycie "Sir" z 2018 roku. Jednak choćby zapisy z jego kanału YouTube oraz występ w Webster Hall w 2019 roku pokazują, że wokalista jest wciąż w dobrej formie.