Wokalista Jet mógł dołączyć do AC/DC. Nic Cester wspomina przesłuchanie do zespołu

i

Autor: AP/East News, Facebook/Nic Cester

Wiadomości

Wokalista Jet mógł dołączyć do AC/DC. Nic Cester opowiedział o przesłuchaniu do zespołu

W 2016 roku na koncertach AC/DC Briana Johnsona zastąpił Axl Rose z Guns N' Roses. Jak się okazuje, nie musiało tak być. Pod uwagę brany był bowiem także Nic Cester z australijskiej formacji Jet, która znana jest z gigantycznego przeboju "Are You Gonna Be My Girl".

Wokalista Jet mógł dołączyć do AC/DC

W 2016 roku, ze względu na pogarszające się problemy ze słuchem, Brian Johnson, wokalista AC/DC, nie mógł wyruszyć w trasę koncertową z zespołem. Jak wszyscy dobrze pamiętamy, zastąpił go Axl Rose z Guns N' Roses. Ale wcale nie musiało się tak stać. Na angaż liczył bowiem Nic Cester z australijskiej formacji Jet, która znana jest z przeboju "Are You Gonna Be My Girl".

Wokalista wziął udział zresztą w przesłuchaniu. Propozycja, jak sam wspomina, nadeszła dość szybko. 

Jak podczas trasy z AC/DC zachowywał się Axl Rose? Były perkusista zespołu mówi otwarcie

– Zatrzymałem się u teściów, wstałem rano, w gazecie przeczytałem, że Briana Johnsona nie ma w zespole. Pamiętam, jak mówiłem mojemu teściowi coś w stylu: "Nie chciałbyś wejść w jego buty". Dosłownie 20 minut później zadzwonił telefon z pytaniem: "Czy byłbyś zainteresowany wyjazdem do Atlanty w stanie Georgia na przesłuchanie i potencjalne zagranie z nami dat, które mamy zaplanowane?". Pomyślałem: "O mój Boże". Zgodziłem się, chociażby ze względu na doświadczenie życiowe. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że dostanę ten angaż, ale jak mógłbym odrzucić taką szansę? – wyjaśniał, w rozmowie z australijską stacją radiową Triple M, Nic Cester. 

Kto polecił wokalistę Jet muzykom AC/DC? Okazuje się, że wpływ na jego kandydaturę miały prawdopodobnie gościnne występy u boku muzyków Muse. W 2010 roku Cester kilkukrotnie dołączał na scenie do wspomnianego zespołu, aby wspólnie wykonać kultowy "Back in Black". – Zadzwoniłem do Matta Bellamy'ego i powiedziałem: "Hej, dzięki za to!" – dodał lider Jet na antenie Triple M. 

Tak radził sobie wokalista ze słynnym utworem AC/DC:

Nic Cester wspominał także, że był pod wrażeniem sprzętu, którym dysponował zespół w trakcie przesłuchania. – Zatrzymali się w miejscu, w którym zakończyła się trasa, a było to w Atlancie. Byliśmy w studiu prób The Black Crowes, to dość małe miejsce. Ale całe to ogromne zaplecze się tam znajdowało. Pomyślałem: "Nie ma mowy, żeby wszystkie te wzmacniacze były włączone". Powiem tylko, że wszyscy byli zajebiści! To była najgłośniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałem w całym moim życiu

Ostatecznie jednak Johnsona, jak zostało to wspomniane, zastąpił tymczasowo Rose. Po trasie koncertowej w 2016 pojawiły się nawet pogłoski, że AC/DC nagra kolejny album z wokalistą Gunsów. Tak się nie stało, a Angus Young przyznawał, że taki pomysł nigdy w ogóle nie był brany pod uwagę. Na "Power Up", ostatnim, jak dotąd, studyjnym krążku zespołu z 2020 roku, słyszymy Johnsona, który powrócił do zespołu. I to właśnie z nim w składzie zobaczymy grupę w tym roku na koncertach na Starym Kontynencie. Nadchodząca trasa, niestety, ominie jednak Polskę.

Oto 5 ciekawostek o albumie "Back In Black" AC/DC: