Dream Theater

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Wokalista Dream Theater o powrocie Mike'a Portnoya: "Musieliśmy przywrócić zespołowi najsilniejszą formę"

Informacja o powrocie perkusisty Mike'a Portnoya do zespołu Dream Theater ucieszyła wielu fanów. Grupa, w najsłynniejszym składzie, pracuje teraz nad kolejnym albumem. Muzycy natomiast, w wywiadzie dla "Rolling Stone'a", zdradzają kulisy wspomnianego powrotu.

Muzycy Dream Theater o powrocie Portnoya do składu

W ubiegłym roku, po ponad dekadzie, do składu formacji Dream Theater powrócił perkusista Mike Portnoy. Muzycy szybko wzięli się do działania i obecnie pracują nad kolejnym studyjnym albumem. W tym roku zespół wyruszy w także trasę koncertową z okazji 40-lecia działalności (DT odwiedzi m.in. Polskę). 

O powrocie do Dream Theater Portnoya ostatnio szerzej wypowiedzieli się pozostali muzycy w wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone". – Myślę, że musieliśmy przywrócić zespołowi jego najsilniejszą formę – przyznaje wokalista James LaBrie.

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

Pozostali muzycy Dream Theater zgodnie stwierdzili, że był to odpowiedni czas, aby perkusista mógł powrócić. – Wszyscy o tym rozmawialiśmy. Pomyśleliśmy: "Tak, teraz to ma sens" – wyjaśnia gitarzysta John Petrucci. – Złożyło się na to wiele czynników, każdy z nas ma swoje szczególne relacje. To był właśnie ten moment, kiedy wszystko wydawało się układać w jedną całość. Dlatego postanowiliśmy to zrobić – dodaje klawiszowiec Jordan Rudess.

A jak to wszystko widzi sam Mike Portnoy? – Jeśli przed pandemią koronawirusa zapytałbyś mnie lub kogokolwiek z chłopaków, czy możliwe jest ponowne spotkanie, odpowiedź prawdopodobnie brzmiałaby: wątpię, że może się to zdarzyć. Myślę, że gdyby nie nastąpiła blokada, prawdopodobnie byliby oni w trasie, a ja koncertowałbym z jednym z moich 48 zespołów. Ale kiedy wszyscy zostaliśmy zamknięci, John poprosił mnie, żebym zagrał na jego solowym albumie. Potem Jordan, John i ja nagraliśmy album Liquid Tension Experiment. Następnie wyruszyłem w trasę z Johnem. Nastąpiła seria zdarzeń, która sprawiła, że doszło do ponownego połączenia. Nie tylko na poziomie muzycznym, ale także na tym osobistym. 

Dream Theater ponownie w Polsce

Formacja Dream Theater, po raz kolejny, przyjedzie do naszego kraju. Zespół ogłosił właśnie trasę koncertową po Europie z okazji 40-lecia działalności. Muzycy zagrają w łódzkiej Atlas Arenie. Koncert odbędzie się 3 listopada 2024 roku. Czy do tego czasu zespół wyda nowy studyjny album? Tego na razie nie wiadomo. 

Na ten moment dyskografię zespołu zamyka krążek zatytułowany "A View from the Top of the World", który pojawił się na półkach sklepowych w 2021 roku. 

Najciekawsze rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce: