Within Tempatation zapowiedziało nowy singiel. Gościnnie wystapi w nim ukraiński artysta

i

Autor: mat. prasowe

Rockowe nowości

Within Temptation zapowiedział nowy singiel. Gościnnie wystapi w nim ukraiński artysta

Zespół Within Temptation ma dobre wieści dla swoich fanów. Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego utworu. Nastąpi to na początku kwietnia. Co ciekawe: w nadchodzącej kompozycji pojawi się gość.

Within Temptation z nowym singlem

Dobre wieści dla wszystkich fanów formacji Within Temptation. Holenderski zespół, na którego czele stoi wokalistka Sharon den Adel, zapowiedział nowy utwór – "A Fool's Parade" – z gościnnym udziałem Alexa Yarmaka, ukraińskiego metalcore'owego artysty. Wiadomo już, że premierę będzie miał on 5 kwietnia. 

Sharon z Within Temptation o nowym albumie „Bleed Out” i inspiracjach muzycznych

Czy to zapowiedź kolejnego studyjnego albumu? Tego nie wiadomo. Przypomnijmy, że ostatni krążek formacja Within Temptation wydała dość niedawno, bo w październiku ubiegłego roku. Co ciekawe: "Bleed Out" został wydany przez zespół samodzielnie (muzycy wcześniej rozstali się z wytwórnią Vertigo). 

Kiedyś nagrywałam z Arminem Van Buurenem [holenderskim DJ-em - przyp. red.]. Stworzyłam z nim wspólnie piosenkę, posmakowałam trochę muzyki tanecznej i zobaczyłam, że oni robili wszystko inaczej. Nie w sposób tradycyjny, jak w muzyce rockowej czy metalowej. Są o wiele bardziej płynni, jeśli chodzi o wypuszczanie czegoś. Mówią: "Napiszę piosenkę i udostępnię ją za dwa tygodnie". Mogą tak działać, bo myślą w inny sposób. Wówczas poczuliśmy w zespole: "Dlaczego w ten sposób tego nie robimy? Dlaczego zawsze jesteśmy ograniczani i tworzymy cały album?" – mówiła, w ubiegłym roku, wokalistka Within Temptation w wywiadzie dla "Metal Kaoz".

Powiedzieliśmy więc wytwórni płytowej: "Czy możemy po prostu wydać kilka piosenek, ponieważ album jeszcze się nie ukazał, a jedziemy w trasę z Evanescence?". Oni odpowiedzieli, że nie można tak tego zrobić, bo są tradycyjni. [...]  W takim razie chcielibyśmy rozwiązać kontrakt i pójść własną drogą. [...] Byliśmy szczęśliwi, że nas wypuścili – dodała Sharon den Adel. 

Najprawdopodobniej więc "A Fool's Parade" ukaże się jako zwykły singiel. 

Within Temptation ponownie w Polsce

Holenderska formacja bardzo lubi wracać do naszego kraju. Do tej pory muzycy Within Temptation zagrali w Polsce już kilkukrotnie (po raz pierwszy odwiedzili nas w 2008 roku). W tym roku będzie kolejna okazja. Wiadomo, że zespół wystąpi 25 października 2024 w łódzkiej Atlas Arenie i będzie promował wspomniany album "Bleed Out". Bilety na koncert cały czas są w sprzedaży. 

Oto najciekawsze rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce: