W tym filmie zobaczysz najlepszych! Niezwykły kawałek na 69 gitar

i

Autor: YouTube

W tym filmie zobaczysz najlepszych! Niezwykły kawałek na 69 gitar

2022-12-27 11:48

Zobaczycie tu artystki i artystów z całego świata. Reprezentantów naszego kraju także nie brakuje. Aż 69 mistrzów i mistrzyń gitary wzięło udział w piątej odsłonie projektu "The biggest shred collab in the world". Cel? Promować pasję grania na instrumencie i złożyć nietypowe życzenia świąteczne.

Za całą inicjatywą stoi Jared Dines. To jeden z najpopularniejszych internetowych gitarzystów. Zasłynął przede wszystkim z zabawnych wersji znanych numerów oraz testowaniem najbardziej szalonych instrumentów i rozwiązań technicznych. Jeśli myślicie, że w kwestii grania na gitarze wymyślono już wszystko to on pokaże Wam, że może być inaczej. Jego ulubione gatunki to nowoczesne odmiany metalu, jednak nie ogranicza się tylko do takich brzmień.

Co tam w środku gra? Keith Richards

Dines to przypadek kariery na miarę XXI wieku. Zdarza mu się grać w zespołach, nagrywał własne numery, ale prawdziwy sukces przyniósł mu YouTube. Jego filmiki o rodzajach muzyków, testowanie takich instrumentów jak choćby 18-strunowa gitara.

To właśnie u niego podpatrzył ten pomysł, by spróbować go samemu, basista ZZ Top, Elwood Francis.

Dines od wielu lat nagrywa także wspólne filmiki z innymi znanymi na scenie i w internecie gitarzystami. Lista nazwisk, która pojawia się w najnowszej kombinacji wymiatania na gitarach, jest naprawdę imponująca. Wybierzmy tylko kilka: Gus G. (nagrywał z Ozzy'm, gra w Firewind), Nita Strauss ( Alice Cooper, The Iron Maidens), Herman Li (Dragonforce). Warto wspomnieć, że pojawia się tam także reprezentant Polski, znany na całym świecie Marcin, którego styl grania na gitarze akustycznej przypomina cyrkowe akrobacje na nadludzkim poziomie. Jeśli go jeszcze nie znacie, to czas najwyższy nadrobić.

Gotowi na prawdziwe gitarowe szaleństwo? Zapnijcie pasy, usiądźcie wygodnie i przygotujcie się na strunowy zawrót głowy!