W jakiej formie jest Steven Tyler? Joe Perry opowiedział o wokaliście w wywiadzie

i

Autor: Emma McIntyre/Getty AFP/East News Jak czuje się obecnie Steven Tyler z Aerosmith?

W jakiej formie jest Steven Tyler? Joe Perry opowiedział o wokaliście w wywiadzie

2023-04-19 10:18

Jakiś czas temu pisaliśmy, że wygląda na to, że fani Aerosmith mają na co czekać. Gitarzysta Joe Perry zdradził w jednym z wywiadów, iż grupa planuje jeszcze w tym roku wyruszyć w światową trasę koncertową. Czy na siłach do tego czuje się Steven Tyler, który całkiem niedawno poddał się leczeniu, a pod koniec 2022 roku stał się bohaterem skandalu?

Zespół Aerosmith miał wyruszyć w światową trasę koncertową już w 2019 roku, a seria występów, według pierwszych założeń, miała objąć także Polskę. Niestety, na przeszkodzie stanęła grupie pandemia COVID-19, w wyniku czego formacja zdecydowała się odwołać przekładaną kilkukrotnie europejską część trasy. W połowie kwietnia jednak w rozmowie ze stacją radiową 102.3 WBAB, Joe Perry zdradził, że Aerosmith ma już zaplanowaną na ten i przyszły rok trasę koncertową! Muzyk nie chciał wchodzić w szczegóły, wiadomo jednak, że miałaby się ona rozpocząć jesienią tego roku i potrwać do początku 2024. Gitarzysta wprost powiedział też, że w serii występów udziału nie weźmie perkusista Joey Kramer, który zmaga się z problemami zdrowotnymi. No właśnie, a jak właściwie czuje się obecnie Steven Tyler?

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Problemy zdrowotne i osobiste Stevena Tylera

Nie jest żadną tajemnicą, że w najlepszych latach kariery Aerosmith, członkowie zespołu nie stronili od używek. Choć wokalista grupy wygrał z uzależnieniem, to jednak latem ubiegłego roku formacja zmuszona była odwołać występy w ramach rezydencji w Las Vegas, gdyż, Steven zdecydował się udać na odwyk od środków przeciwbólowych, do zażywania których powrócił podczas leczenia kontuzji stopy. 

Koniec 2022 roku także nie okazał się dla muzyka łaskawy. Do jednego z sądów w Stanach Zjednoczonych wpłynął pozew kobiety, która oskarżyła Tylera o długoletnie znęcanie się na tle psychicznych, fizycznym i seksualnym. Steven już odpowiedział na oskarżenia, wnosząc do sądu o umorzenie sprawy, jednak kontrowersje spowodowały, że wokalista nie wziął udziału w gali "Power of Love" na początku tego roku, na której miał odebrać nagrodę za... walkę z przemocą wobec kobiet. Oficjalnym powodem były jednak problemy zdrowotne artysty i fakt, iż lekarz zalecił mu dbanie o siebie.

ZOBACZ TAKŻE: Steven Tyler nie weźmie udziału w gali "Power of Love". W tle oskarżenia o przemoc seksualną

W jakiej formie jest obecnie Steven Tyler?

Perry udzielił kolejnego wywiadu, tym razem dla WRIF. W rozmowie gitarzysta został zapytany o to, w jakiej formie jest obecnie jego kolega z zespołu. Joe powiedział, że Steven czuje się świetnie i radzi sobie w stu procentach. Wygląda na to, że grupa naprawdę jest gotowa na wyruszenie w trasę!

Steven ma się świetnie. Radzi sobie ze wszystkim o sto procent lepiej. Pojawiło się dużo kwestii fizycznych, które - w końcu - dały o sobie znać. Naprawdę potrzebował dużo czasu wolnego, niestety - powiedział Joe Perry w wywiadzie.