Aerosmith ruszy w trasę? Zaskakujące słowa Joe Perry'ego

i

Autor: Materiały prasowe Aerosmith planuje powrót?

Aerosmith ruszy w trasę? Zaskakujące słowa Joe Perry'ego

2023-04-14 15:04

Ostatni album studyjny Aerosmith, zatytułowany "Music from Another Dimension!", ukazał się w 2012 roku. Od tamtej pory zespół skupia się na koncertowaniu, choć i w tym przypadku na drodze stanęła im pandemia COVID-19. Wygląda na to, że Panowie są gotowi, by wrócić na światowe sceny, o czym powiedział Joe Perry!

Zespół Aerosmith jest obecny na światowym rynku muzycznym od 1970 roku, a jego debiutancki album, zatytułowany eponimem, ukazał się trzy lata później. Grupa bardzo szybko została zauważona, a duży wpływ na to miał charakterystyczny wokal Stevena Tylera i sposób gry Joe Perry'ego. Szczyt popularności formacji przyadł na lata 70., jednak także i w kolejnej dekadzie, a także w latach 90. udało się jej wydać płyty, które biły rekordy popularności. Obecnie zespół ma na koncie piętnaście albumów, z czego ostatni, Music from Another Dimension!", ukazał się w 2012 roku. Od tamtej pory Aerosmith skupia się na koncertowaniu, jednak rok temu zdecydował się odwołać, kilkukrotnie przekładaną, europejską część trasy koncertowej, w tym zaplanowany na 13 lipca 2022 roku koncert w Polsce. Czyżby szykował się wielki powrót?

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Aerosmith na trasie?

Joe Perry udzielił ostatnio wywiadu dla 102.3 WBAB, w którym zdradził niespodziewanie, że zespół ma zaplanowaną na jesień tego roku i początek przyszłego trasę koncertową! Muzyk powiedział, że w sumie to nie jest pewny, czy w ogóle powinien poruszać teraz ten temat, w związku z czym nie zdradził, czy planowana seria występów obejmie cały świat, czy jedynie tereny Stanów Zjednoczonych. 

Gitarzysta został także zapytany o ewentualny udział w trasie perkusisty, Joeya Kramera. Choć pozostaje on członkiem Aerosmith, to jednak ze względów zdrowotnych zmuszony był zrezygnować z występowania. Czy Kramer weźmie udział w nadchodzących pokazach?

To prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych rzeczy. Gra na perkusji jest prawdopodobnie jedną z najbardziej wymagających części gry w zespole, więc jest naprawdę trudna. Głównie dlatego, że fizycznie [Joey] po prostu bił w bębny przez ostatnie 50 lat. Więc nie wiem. To znaczy, nadal oficjalnie jest członkiem zespołu. Ale nie sądzę, że będzie siedział za perkusją, przynajmniej w tej nadchodzącej serii - powiedział Perry.