Hollywood Vampires zapowiedzieli pierwszy album live! Kiedy premiera “Live in Rio”?

i

Autor: Bauer-Griffin / SplashNews.com/East News Hollywood Vampires wydadzą nowy album!

Hollywood Vampires zapowiedzieli pierwszy album live! Kiedy premiera “Live in Rio”?

2023-03-20 14:14

Hollywood Vampires na dobre wracają na rynek. Supergrupa, którą tworzą Alice Cooper, Joe Perry i Johnny Deep, właśnie zapowiedziała premierę nowego albumu! Tym razem Panowie postawili na pierwsze w karierze projektu wydawnictwo koncertowe. Co wiadomo o "Live in Rio"? Kiedy dokładnie ukaże się płyta grupy?

Na pomysł założenia wspólnego zespołu, Alice Cooper, Joe Perry i Johnny Depp wpadli w 2012 roku. Panowie, prywatnie bliscy przyjaciele, postanowili nazwać swój projekt Hollywood Vampires, na cześć klubu, który w latach 70. tworzyli, poza Cooperem, m.in. John Lennon, Keith Moon czy Ringo Starr. Grupa po raz pierwszy pokazała się na żywo w 2015 roku, a na scenie pojawili się także m.in. Duff McKagan, Matt Sorum, Tom Orello, Geezer Butler czy Kesha. We wrześniu 2015 roku ukazał się debiutancki album formacji. W lutym 2016 roku Panowie wystąpili na rozdaniu nagród Grammy, gdzie oddali hołd Lemmy'emu W 2019 roku zaś swoją premierę miał krążek Rise, na który złożyło się trzynaście oryginalnych utworów i trzy covery.

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Hollywood Vampires wracają do koncertowania!

W 2022 roku formacja ogłosiła pierwsze od kilku lat koncerty na terenie Europy. Grupa zawita także do Polski - Hollywood Vampires zostali headlinerami Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty! Joe, Alice i Johnny zawitają do naszego kraju już 22 lipca! 

"Live in Rio" od Hollywood Vampires!

Nim jednak to nastąpi, grupa powróci na rynek z nowym projektem! Już 2 czerwca światło dzienne ujrzy pierwszy w dyskografii zespołu album koncertowy! Wydawnictwo zostało zatytułowane Live in Rio i zostało nagrane podczas koncertu w 2015 roku, zaledwie kilka tygodni po premierze debiutu grupy. Na płycie usłyszymy gościnnie Lzyy Hale, która pojawiła się na wspomnianym koncercie, by wykonać cover Whole Lotta Love z repertuaru Led Zeppelin. Poniżej pełna tracklista Live in Rio:

 1. "Raise The Dead"
 2. "My Generation"
 3. "I Got a Line on You"
 4. "Cold Turkey"
 5. "Five to One/Break On"
 6. "Through (To The Other Side)"
 7. "Manic Depression"
 8. "7 And 7 Is"
 9. "Whole Lotta Love"
 10. "Jeepster"
 11. "I'm a Boy"
 12. "School's Out"
 13. "Billion Dollar Babies"
 14. "Train Kept A-Rollin’"
 15. "Brown Sugar"

Album promuje wersja live utworu I Got a Line on You, w oryginale wykonywanego przez zespół Spirit. 

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 70? QUIZ! Queen, Led Zeppelin, Pink Floyd i inne klasyki

Pytanie 1 z 10
Cover utworu jakiego artysty pojawił się na albumie "All Things Must Pass" George'a Harrisona?