Volbeat

i

Autor: Facebook/Volbeat

Wiadomości

Volbeat szykuje kolejny studyjny album. "Ogarniam nowe piosenki"

W przyszłym roku na rynku ukaże się nowy studyjny album od duńskiej formacji Volbeat. Wokalista i gitarzysta Michael Poulsen przekazał, za pośrednictwem Instagrama, pierwsze informacje dotyczące nadchodzącego wydawnictwa.

Nowy album Volbeat na horyzoncie

Duńska formacja Volbeat jest obecna na rynku muzycznym od ponad 20 lat. Grupa dowodzona przez wokalistę i gitarzystę Michaela Poulsena ma na swoim koncie osiem studyjnych albumów (dyskografię zamyka "Servant of The Mind" z 2021 roku). Wygląda na to, że niebawem na rynku ukaże się kolejny krążek tego zespołu. Będzie to pierwsze wydawnictwo po odejściu ze składu gitarzysty Roba Caggiano. 

Måneskin to ostatni duży zespół rockowy?

Jestem już w domu i ogarniam nowe utwory dla Volbeata. Wszystkie piosenki, z myślą o kolejnym albumie, zostały już napisane. Skończyłem też prawie pisać teksty. Volbeat wejdzie do studia jeszcze przed końcem tego roku. Nowa płyta ukaże się w przyszłym roku. Ruszymy w trasę po Europie i Stanach Zjednoczonych. To będzie dość duża trasa. Nie mogę się doczekać, aż znowu Was wszystkich zobaczę – powiedział Poulsen w filmiku opublikowanym na Instagramie. 

W ostatnim czasie Michael Poulsen był zajęty działalnością w swoim drugim, deathmetalowym, zespole Asinhell. We wrześniu ubiegłego roku na rynku ukazał się debiutancki album formacji zatytułowany "Impii Hora". W skład grupy wchodzą także: Marc Grewe (wokal) oraz Morten Toft Hansen (perkusja). 

Ponadto Poulsen w ubiegłym roku przeszedł operację gardła. Musiał więc przez kilka miesięcy się oszczędzać. – Będzie trzeba czasu bym odzyskał zdrowie i wyćwiczył znów głos – mówił wówczas. Wygląda na to, że wszystko przebiegło bez żadnych komplikacji. 

Rockowa odsłona Pragi! Oto muzyczne miejsca, które warto zobaczyć w stolicy Czech: