Voivod - wyjątkowy box set z albumami zespołu ujrzy światło dzienne! Kiedy premiera wydawnictwa?

i

Autor: Screen z YouTube/Century Media Records Wyjątkowe wydawnictwo Voivod

Voivod - wyjątkowy box set z albumami zespołu ujrzy światło dzienne! Kiedy premiera wydawnictwa?

2022-06-23 16:44

Po pirackim metalu przyszedł czas na metal progresywny. Mowa o nikim innym, jak o twórcy tego gatunku - Voivod. BMG wydaje kolekcję ich albumów z okresu Noise Records w postaci box setu. Prawdziwym skarbem są jednak dodatkowe płyty zawierające niepublikowany nigdy koncert oraz wersje demo utworów studyjnych. Sprawdźcie szczegóły!

Voivod to bez wątpienia protoplaści prog metalu. W czasach swojego debiutu z 1984 roku nie było mowy o połączeniu heavy metalu z rockiem progresywnym - gatunkiem wówczas pogardzanym. Ale Voivod od początku szedł pod prąd i nie oglądał się na mody. W swojej muzyce postanowili połączyć to, co dla wielu wtedy było niemożliwe. Potem przez lata konsekwentnie rozwijali swoją muzykę i pewnie dlatego stali się obecnie jednym z najbardziej ekscytujących zespołów jakie istnieją. Tą ścieżkę rozwoju można usłyszeć sięgając kolejno po albumy, które Voivod nagrał dla Noise Records i one właśnie stanowią główną zawartość box setu Forgotten In Space.

Eska Rock gra 1

“Forgotten in Space” - szczegóły wyjątkowego wydawnictwa

Forgotten In Space to specjalne wydanie celebrujące legendę i pokazujące niezwykły rozwój Voivod. Trzy zremasterowane albumy:  Rrröööaarrr, Killing Technology i Dimension Hatröss są główną osią box setu. Zawartość kolekcji to także pierwszy raz wydany na winylu koncert z 1986 roku No Speed Limit Live'86,  winyl Dimension Hatröss - The Demos oraz płyta DVD Chaosmongers z mini dokumentem o zespole, wideo z koncertu z 1988 roku i audio z występu na festiwalu World War III z 1985 roku. Wszystko to uzupełnia bogata w treści (m.in. długi wywiad z Away'em) 40-stronicowa książeczka okładkowa. Dodatkowym 'smaczkiem' jest specjalny pendrive usb, który zawiera wszystkie nagrania z box setu.

Wersja winylowa to: 5 kolorowych LP, DVD, 40-stronnicowa książka, usb pendrive.

Wersja CD: 5CD, DVD, 20-stronnicowa książka.