Ville Valo zdradził, jakie utwory HIM będzie grał na solowej trasie. Co usłyszymy w Polsce?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Juha Mustonen Villa Valo zdradza szczegóły setlisty na nadchodzących koncertach

Ville Valo zdradził, jakie utwory HIM będzie grał na solowej trasie. Co usłyszymy w Polsce?

2022-12-14 13:03

Już tylko miesiąc dzieli nas od premiery pierwszego solowego albumu Ville Valo. Występujący obecnie pod pseudonimem VV artysta przygotowuje się także do trasy koncertowej, na której będzie promował swoje wydawnictwo - w jej ramach zagra on w Polsce aż dwa koncerty. Jakiej setlisty możemy się spodziewać? Ville zdradził kilka szczegółów!

Już 13 stycznia ukaże się pierwszy solowy album studyjny Ville Valo. Pochodzący z Finlandii artysta zyskał rozpoznawalność i uznanie jako członek grupy HIM, pierwszej fińskiej, której płyta pokryła się złotem w USA. Formacja osiągnęła ogromny sukces komercyjny i wylansowała takie przeboje jak Join Me in Death, Wings of Butterfly, Killing Loneliness, Right Here in My Arms, Poison Girl, The Funeral of Hearts czy Heartkiller. W 2017 roku zespół zdecydował się zakończyć działalność, a Ville nie ukrywał, że skupi się teraz na własnych projektach. Jego solowy debiut został zatytułowany Neon Noir, a materiał, który się na nim znajdzie będzie można usłyszeć na nadchodzącej trasie koncertowej. 

Ville Valo zdradził, jakie utwory HIM będzie grał na solowej trasie

W ramach Neon Noir Tour Ville zawita także do Polski - artysta zagra 14 lutego w warszawskiej Stodole i dzień później w krakowskim Klubie Studio. Jakiej setlisty możemy się spodziewać na nadchodzących występach? VV zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy i w wywiadzie z serwisem Loudwire zdradził, jakie utwory HIM będzie grał na trasie.

Muzyk powiedział, że wielu artystów, którzy rozpoczynają kariery solowe, zupełnie niepotrzebnie całkiem przekreśla swoją przeszłość. On jednak nie ma zamiaru iść tym tropem i zapowiedział, że na koncertach pojawią się takie klasyki fińskiej grupy jak The Funeral of Hearts, Join Me in Death, Buried Alive by Love, Wings of a Butterfly, When Love and Death Embrace, The Kiss of Dawn, Poison Girl czy Right Here in My Arms

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Wielu solowych artystów pali za sobą mosty – potępia swoją przeszłość. Ja nie wyobrażam sobie nocy bez „The Funeral of Hearts”, bez „Join Me in Death”, „Buried Alive by Love”, bez „Wings of a Butterfly”. Zagramy też „When Love and Death Embrace”, „The Kiss of Dawn”, „Poison Girl”, „Right Here in My Arms”… koncertowych ulubieńców. Wszystkie te rzeczy znajdą się w setliście - powiedział Ville w rozmowie z Loudwire.