Ville Valo opowiada o Metallice i wskazuje najważniejszych perkusistów w historii. Dobry wybór?

i

Autor: Materiały prasowe Najlepsi perkusiści według Ville Valo

Ville Valo opowiada o Metallice i wskazuje najważniejszych perkusistów w historii. Dobry wybór?

2022-12-05 12:30

Ville Valo powoli przygotowuje się do premiery swojego debiutanckiego albumu studyjnego. Atmosferę przed wydaniem krążka muzyk podgrzewa, udzielając licznych wywiadów, w których sporo mówi na temat rynku muzycznego i swoich własnych planów na przyszłość. W jednej z ostatnich rozmów VV postanowił wskazać, jakich perkusistów ceni sobie najbardziej.

Pięć lat mija, odkąd zespół HIM postanowił się rozwiązać. O tamtej pory wieloletni wokalista i lider zespołu, Ville Valo, skupia się na innych projektach - po działalności w ramach Ville Valo & Agents, przyszedł czas na karierę solową. W 2020 roku muzyk zaprezentował EP-kę Gothica Fennica Vol. 1 i po raz pierwszy zadebiutował pod pseudonimem VV. Na długogrające wydawnictwo przyszło nam poczekać nieco dłużej - w kwietniu 2022 roku artysta zaprezentował singiel Loveletting, którym oficjalnie zapowiedział swój debiutancki album. Krążek został zatytułowany Neon Noir i ukaże się już 13 stycznia 2023 roku. 

Ville Valo o Metallice

Nim jednak premiera, czas na wywiady. W rozmowie z australijskim "Heavy" muzyk opowiedział trochę o Metallice. Ville wprost stwierdził, że bardzo mocno ceni sobie działalność tej grupy, zaznaczył jednak, że bardzo mocno różni się jego podejście do życia, od tego, które reprezentują członkowie legendarnego zespołu. Valo odniósł się do dokumentu Metallica: Some Kind Of Monster, w którym członkowie formacji, bez żadnych ogródek, opowiedzieli o kulisach tworzeniu zespołu, problemach z używkami i o innych bardzo osobistych kwestiach. VV powiedział w wywiadzie, że jemu taka postawa jest obca, postrzega siebie samego jako osobę nieśmiałą, co ma duży związek z kulturą Finów, w której takie zachowanie jest rozpowszechnione. Ville nie krytykuje jednak filmu i samej Metalliki, mówiąc, że może to właśnie dzięki temu ta była w stanie tworzyć tak dobre albumy.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Jestem bardzo… no trochę nieśmiały, nie chcę też zwracać na siebie zbytniej uwag. My, Finowie, tacy już jesteśmy — trochę jak pustelnicy. Więc wydaje się to takie dziwne, ta cała sprawa z Metalliką, kiedy film się ukazał. Ponieważ w naszej kulturze ważne jest, aby zachować niektóre rzeczy dla siebie. Albo na odwrót – nie jest konieczne otwieranie się na temat wszystkiego. Ale z drugiej strony, może to była rzecz, którą musieli zrobić, aby później móc tworzyć świetne albumy - powiedział Ville.

Najważniejsi perkusiści w historii według Ville Valo

Mówiąc na temat Metalliki Ville powiedział od razu, że Lars Ulrich jest dla niego jednym z najważniejszych perkusistów w historii. Dla Valo przed członkiem Metalliki sytuuje się jedynie John Bonham:

Uwielbiam Larsa. Myślę, że po Johnie Bonhamie, Lars jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych perkusistów. Ma bardzo rozpoznawalny styl - orzekł VV.