Ville Valo oficjalnie zapowiedział premierę debiutanckiego albumu solowego! Kiedy ukaże się Neon Noir?

i

Autor: Screen z Instagrama/heartagram - fot. Joonas Brandt Lider zespołu HIM wyda solowy album!

Ville Valo oficjalnie zapowiedział premierę debiutanckiego albumu solowego! Kiedy ukaże się "Neon Noir"?

2022-09-16 14:52

Ville Valo - wieloletni lider zespołu HIM, charyzmatyczny muzyk tym razem postawił na karierę solową! Już na początku przyszłego roku ukaże się jego debiutancki album studyjny, zatytułowany "Neon Noir"! To właśnie tę płytę będzie można usłyszeć na dwóch nadchodzących koncertach VV w Polsce! Szczegóły poniżej!

Ville Valo to charyzmatyczny muzyk fińskiego pochodzenia. Zyskał sławę jako współzałożyciel, wokalista i autor tekstów w zespole HIM. W 1997 roku ukazał się debiutancki album formacji, zatytułowany Greatest Lovesongs Vol. 666, z którego pochodzi cover utworu Wicked Game, oryginalnie wykonywanego przez Chrisa Isaaka. Wydany trzy lata później krążek Razorblade Romance zapewnił zespołowi rozpoznawalność na terenie Europy, przełomowy okazał się natomiast projekt Dark Light, który miał swoją premierę w 2005 roku. To właśnie ten album rozsławił HIM na terenie Stanów Zjednoczonych, został też pierwszym w historii fińskim wydawnictwem, który pokrył się w tym kraju złotem. Ostatnia płyta zespołu, Tears on Tape, ukazała się w 2013 roku i okazała się być ostatnią w dyskografii HIM - w 2017 roku grupa ogłosiła zakończenie działalności.

Ville Valo oficjalnie zapowiedział premierę debiutanckiego albumu!

Szybko stało się jasne, że po rozpadzie HIM, Valo będzie kontynuował karierę solową. Jego pierwsza EP-ka, wydana pod pseudonimem VV miała swoją premierę w 2020 roku. W kwietniu okazało się, że muzyk planuje większy powrót na scenę - to wtedy ukazał się singiel Loveletting, Ville zapowiedział też trasę koncertową po Europie, Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej. Kilka miesięcy później artysta wypuścił numer  Echolocate Your Love, a w połowie września oficjalnie zapowiedział premierę swojego debiutanckiego albumu!

Płyta została zatytułowana Neon Noir i ukaże się 13 stycznia 2023 roku! Na album złoży się dwanaście utworów, w tym wydane już single, oraz kompozycje, które znalazły się na EP-ce z 2020 roku. Poniżej tracklista wydawnictwa:

 1. Echolocate Your Love
 2. Run Away From the Sun
 3. Neon Noir
 4. Loveletting
 5. The Foreverlost
 6. Baby Lacrimarium
 7. Salute the Sanguine
 8. In Trenodia
 9. Heartful of Ghosts
 10. Saturnine Saturnalia
 11. Zener Solitaire
 12. Vertigo Eyes
Co tam w środku gra - Lindemann - Live in Moscow

Ville Valo wystąpi w Polsce!

Ville Valo promować będzie wydawnictwo na nadchodzącej trasie koncertowej! W jej ramach artysta zawita do Polski i to na dwa koncerty! Muzyk wystąpi 14 lutego w warszawskiej Stodole i 15 lutego w krakowskim klubie Studio. W sprzedaży wciąż dostępne są bilety na drugi występ - można je zakupić pod linkiem!