Van Halen mają niewydany utwór z Eddiem Van Halenem? Jest jednak pewien problem

i

Autor: SplashNews.com/East News Van Halen ma sporo skarbów w muzycznym archiwum

Van Halen ma niewydany utwór z Eddiem Van Halenem? Jest jednak pewien problem

2023-08-01 13:05

Ostatni, jak się z czasem okazało, album zespołu Van Halen, ukazał się w 2012 roku. Mowa o wydawnictwie, zatytułowanym "A Different Kind of Truth". Okazuje się, że podczas sesji nagraniowych do płyty powstało sporo materiału i jeden, bardzo wyjątkowy utwór, tylko czeka na wydanie, Jest tylko jeden problem.

Rok 2012 okazał się być szczególny dla fanów Van Halen. To wtedy właśnie światło dzienne ujrzał dwunasty album studyjny formacji - dziś z wielu względów bardzo wyjątkowy. A Different Kind of Truth był pierwszym krążkiem od czasów legendarnego 1984, na którym zaśpiewał David Lee Roth, pierwszym od czternastu lat albumem grupy w ogóle, a także pierwszym - i jedynym - na którym rolę basisty pełnił Wolfgang Van Halen. Dziś historia pamięta A Different Kind of Truth także jako ostatni album studyjny Van Halen, który ukazał się za życia nieodżałowanego Eddiego Van Halena, który zmarł 6 października 2020 roku.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Szczególny utwór Van Halen

Tak to już bywa, że podczas sesji nagraniowych powstaje dużo więcej kompozycji, niż finalnie trafia na album. O aspekcie tym w kontekście właśnie A Different Kind of Truth opowiedział Wolfgang Van Halen. Muzyk, który właśnie jest w trakcie promocji najnowszego albumu swojego zespołu Mammoth WVH, udzielił wywiadu dla najnowszego wydania "Classic Rock". To właśnie w tej rozmowie syn Eddiego Van Halena zdradził, że podczas sesji nagraniowych do A Different Kind of Truth powstał chociażby utwór, zatytułowany bardzo prześmiewczo Ain't Talkin 'Bout Panama, jako efekt swobodnego jammowania jego, jego ojca i wuja, Alexa Van Halena. Niestety, choć istnieje wersja instrumentalna kompozycji, tak nie wiadomo, czy jest szansa na to, by ujrzała światło dzienne. Choć całej trójce zależało na tym, by kawałek trafił na album, to okazało się to niemożliwe, gdyż... David odmówił nagrania wokalu do utworu!

Al, tata i ja pracowaliśmy wtedy nad piosenkami. Wymyśliliśmy coś w jednym momencie, gdy jammowaliśmy i było to naprawdę fajne – nazwaliśmy to "Ain't Talkin 'Bout Panama" jako żart, ponieważ miało klimat obu tych piosenek razem wziętych. Powiedzieliśmy producentowi, z którym wtedy pracowaliśmy: "Kiedy Dave przyjdzie dziś wieczorem śpiewać, cokolwiek zrobisz, nie mów mu, że to napisaliśmy. Kiedy jutro będziemy razem, możemy podejść do tego tematu wspólnie i powiedzieć mu: "Hej, posłuchaj tego…". Ale on nas nie słuchał. Powiedzieliśmy Dave'owi: "Hej, sprawdź to…", a Dave powiedział: "Nie, nie zrobię tego". Pomyśleliśmy: "Gdybyś nas posłuchał, mogłaby to być kolejna fajna piosenka na albumie". Relacje między Van Halenem a ich piosenkarzami zawsze były skomplikowane - mówi Wolfgang w wywiadzie.