U2 - wyjątkowy mural z okazji premiery nowej płyty zespołu w Warszawie!

i

Autor: Materiały prasowe Wyjątkowy mural U2 w Warszawie!

U2 - wyjątkowy mural z okazji premiery nowej płyty zespołu w Warszawie!

2023-03-17 12:46

Warszawa została wytypowana jako jedno z 40 miast na całym świecie, które biorą udział w akcji U2SOS40 w ramach promocji płyty „Songs of Surrender”. Mural na warszawskim Służewcu zawiera cytat z piosenki „Walk On”, która w nowej wersji opowiada o wojnie w Ukrainie. Wydawnictwo jest już dostępne w kilku formatach w sklepach oraz serwisach cyfrowych.

Współrzędne muralu w Warszawie dostępne tutaj. Znajdując się w pobliżu muralu, można odblokować ekskluzywny merch zespołu i inne niespodzianki, wchodząc na stronę zespołu. Mural powstał we współpracy z Torem Wyścigów Konnych Służewiec.

Filmowy projekt

W ramach akcji U2SOS40 fani zobaczą nie tylko murale, ale także czterdzieści 60-sekundowych filmów do każdej piosenki, wykonanych przez 40 artystów z całego świata.W gronie zaproszonych do współpracy artystów znalazła się m.in. Tanima Mehrotra, urodzona w Indiach, która wybrała ujęcia ekipy deskorolkarzy z Mexico City, by „ucieleśnić ten rodzaj wolności, który wiąże się z młodzieńczą ciekawością świata”. Ben Elias, reżyser i operator z Nowej Zelandii, zaprezentował ujęcia swojej ojczyzny, a w filmie udział wzięli jego dziadkowie. Alana O’Herlihy, multidyscyplinarna fotografka, reżyserka i artystka multimedialna, postanowiła wziąć na warsztat jeden z najbardziej poważnych utworów – „Sunday Bloody Sunday” – i zestawić go z dojrzewaniem kobiet i utratą niewinności. Yanya Yatsuk, ukraińska fotografka mieszkająca w Stanach, chciała „stworzyć coś, co opowie historię o miłości”.

U2 - 5 ciekawostek o albumie “War” | Jak dziś rockuje?

Bono i The Edge opowiadają o nowym albumie

W ramach promocji „Songs of Surrender”, Apple Music opublikowało godzinny wywiad Zane Lowe’a z zespołem. Bono i The Edge pierwszy raz w karierze pojawili się w słynnej serii NPR Tiny Desk. Duet odwiedził też legendarne studio BBC Maida Vale, by wykonać dwa utwory dla Radio 2 Piano Room. Towarzyszyli im członkowie orkiestry BBC. Muzycy wykonali „Vertigo”, „One” oraz cover ABBY „SOS”.

Disney+ przygotowało premierę filmu „Bono & The Edge: A Sort of Homecoming, with Dave Letterman”. Za reżyserię odpowiedzialny jest nagrodzony Oscarem Morgan Neville. W filmie oglądamy Dave’a Lettermana, który pierwszy raz odwiedza Dublin, a towarzyszą mu Bono i The Edge.

Więcej o „Songs of Surrender”:

„Songs of Surrender” – kolekcja 40 utworów U2 z całego katalogu, nagranych na nowo i przerobionych na potrzeby 2023 roku. Sesje nagraniowe trwały dwa lata. Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo była nowa wersja „Pride (In The Name Of Love)”.

Producentem „Songs of Surrender” jest The Edge. Zespół wybrał uwielbiane hity takie jak „With Or Without You”, „One”, „Beautiful Day”, „Sunday Bloody Sunday” i „Invisible”. Każdy utwór został nagrany od początku na nowo. Niektóre piosenki zyskały nowe aranżacje, a niektóre – nowe teksty.