Tymon Tymański zapowiedział album w hołdzie Republiki. Promuje go Kombinat WIDEO

i

Autor: Ola Skowron/Dzien Dobry TVN/East News

Nowości muzyczne

Tymon Tymański zapowiedział album w hołdzie Republiki. Promuje go "Kombinat" WIDEO

Niebawem na rynku ukaże się nowy solowy album Tymona Tymańskiego. Będzie to muzyczny hołd dla Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Całość promuje utwór "Kombinat", do którego powstał teledysk.

Tymon Tymański wyda album w hołdzie dla Republiki

Wielkimi krokami zbliża się nowy solowy album Tymona Tymańskiego. 24 kwietnia na rynku ukaże się krążek zatytułowany "Republikacje", który będzie hołdem dla jednej z najważniejszych grup w historii rodzimej muzyki. 

Miłe Panie i Zacni Panowie!... Mam niekłamaną przyjemność ogłosić premierę drugiego singla z mojej długo oczekiwanej drugiej płyty solowej, zarazem będącego klipem do legendarnego numeru "Kombinat" równie legendarnej grupy Republika! – napisał Tymański na Facebooku. 

Radio Eska Rock: 10 złotych myśli klasyków rocka. To ponadczasowe sentencje

Autorem klipu jest Sebastian Szewczykowski, kolega muzyka z Gdańskiej Szkoły Filmowej. W nagraniu piosenki wzięli udział natomiast: Ziemowit Kosmowski, Natalia Capelik-Muianga, Michał Jan Ciesielski, Ireneusz Wojtczak, Dawid Lipka, Marcin Gałązka, Szymon Burnos oraz Jacek Prościński.

Poniżej możecie zapoznać się z całością:

Przypomnijmy, że Tymański rozpoczął pracę nad "Republikacjami" już jesienią 2020 roku, czyli niedługo po premierze solowego debiutu zatytułowanego "Paszkwile" (z 2019). Płyta nagrywana w domowym studiu powstawała więc przez ponad trzy lata. 

Żaden polski zespół nie wywarł na mnie tak piorunującego wrażenia jak Republika. Uczyłem się pisać polskie teksty, nieustannie konfrontując z charyzmatyczną rockową poezją Ciechowskiego. Pojawienie się Republiki było wielkim wyłomem w polskiej muzyce rozrywkowej. Zaintrygował wielu rodzimych twórców, kierując ich w stronę oryginalnych, artystycznie wartościowych poszukiwań. Jestem coś winien Grzegorzowi i jego wspaniałej spółce - stąd moja potrzeba indywidualnego rozliczenia się z tamtą inspiracją – podkreśla Tymon Tymański. 

Muzyka rockowa lat 80-tych. Polskie albumy, które zmieniły historię: