Tymon Tymański drwiąco komentuję sprawę Piotra Morawca (Kult). Doczeka się odpowiedzi?

i

Autor: AKPA Tymon Tymański zaczepia Kazika Staszewskiego przy okazji sprawy Piotra Morawca

tymon tymański

Tymon Tymański drwiąco komentuje sprawę Piotra Morawca (Kult). Doczeka się odpowiedzi?

2024-03-03 12:43

Od czwartku 29 lutego niezwykle głośno jest o zespole Kult, a to niestety przy okazji sprawy zarzutów, jakie postawiono długoletniemu gitarzyście słynnej formacji, Piotrowi Morawcowi. Muzyk wydał już oświadczenie, w którym odniósł się do całej sytuacji, a niespodziewanie krótki, acz zaczepny, głos w sprawie zabrał Tymon Tymański.

W czwartek 29 lutego w godzinach porannych w polskich mediach zaczęły pojawiać się informacje o zatrzymaniu jednego ze znanych polskich muzyków rockowych. Jak przekazał portal tvn.warszawa.pl, miał on być jedną z osób, biorących udział w procederze, polegającym na wyłudzaniu odszkodowań na podstawie fałszywych aktów zgonu. Te miały być wystawiane na osoby, które rzekomo zginęły w wypadkach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych, a następnie przedstawiane w polskich firmach ubezpieczeniowych. W taki sposób trójce osób, także 37-latkowi i jego 58-letniej matce, miało udać się wyłudzić około milion złotych. Osoby te miały podjąć kolejną próbę oszustwa, która jednak została udaremniona przez służby. Policja z komendy z warszawskiego Śródmieścia Północ dokonała zatrzymania całej trójki, a szybko okazało się, że jedną z osób jest Piotr Morawiec, bardzo dobrze znany jako wieloletni członek grupy Kult. Mężczyzna nie został aresztowany, zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci m.i.n. policyjnego dozoru.

Morawiec odniósł się do całej sprawy, wydając oświadczenie za pośrednictwem oficjalnych kont Kultu w mediach społecznościowych. Muzyk przeprasza w nim za zaistniały problem i zaznacza, że czeka na sprawiedliwie rozstrzygnięcie sytuacji przez polski wymiar sprawiedliwości.

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

Tymon Tymański komentuje skandal wokół Kultu

Krótki głos w sprawie zabrał także Kazik Staszewski, który zdecydował się odpowiedzieć na komentarz jednego z fanów pod postem na własnym profilu na Instagramie, odsyłając wszystkich do wspomnianego oświadczenia i dodając, że on sam nie miał o niczym pojęcia.

Zupełnie niespodziewanie, do całej sprawy na swoim Facebooku odniósł się Tymon Tymański. Muzyk zamieścił krótki, acz wymowny wpis, w którym otwarcie drwi ze skandalu - napisał on: "Zatrudnię gitarzystę! K. Staszewski". Czy doczeka się odpowiedzi?

Sprawdź się w quizie, czy dobrze znasz teksty kultowych utworów Kultu!

Jak dobrze znasz teksty piosenek Kultu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jaką markę samochodu ma dziewczyna z piosenki “Baranek”?