Kult wydał oświadczenie w sprawie zarzutów wobec muzyka

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/Reporter Poland Oświadczenie Kultu w sprawie oskarżonego Piotra M.

Piotr Morawiec (Kult) wydał oświadczenie w sprawie zarzutów. Kazik Staszewski skomentował sytuację!

2024-03-01 10:01

W czwartek 29 lutego polskimi mediami wstrząsnęła informacja o zatrzymaniu znanego polskiego muzyka rockowego, wieloletniego członka grupy Kult. Teraz oświadczenie w całej sprawie zdecydował się wystosować sam zainteresowany. Słowa, pod którymi podpisał się z imienia i nazwiska pojawiły się na oficjalnych profilach Kultu w social mediach. W sprawie głos zabrał też Kazik.

W czwartek 29 lutego portal tvn.warszawa poinformował o zatrzymaniu trójki osób, podejrzanych o udział w podejrzanym procederze. Miał on polegać na wyłudzaniu odszkodowań od polskich firm ubezpieczeniowych za zgony w wypadkach samochodowych, do których miało dochodzić na terenie Stanów Zjednoczonych. Jak wykazało policyjne dochodzenie, te zostały sfingowane, a podejrzani, którym udało się już wyłudzić w ten sposób około milion złotych, zostali zatrzymani, gdy po kolejnej próbie, pracownicy banku zdecydowali się zawiadomić służby.

W areszcie pozostają 58-letnia Marta H-Z. i 37-letni Alex K., pod dozorem policyjnym pozostaje 63-letni Piotr M., który został zidentyfikowany jako jeden z członków legendy polskiej sceny rockowej, grupy Kult. Cała trójka została oskarżona o popełnienie, wspólnie i w porozumieniu, oszustwa w mieniu znacznej wartości, usiłowanie oszustwa, podrabianie dokumentów i posługiwanie się nimi jako autentycznymi. Grozi im za to 10 lat pozbawienia wolności. Policja nie wyklucza, że cały proceder miał miejsce na dużo większą skalę, niż udało się to wstępnie ustalić.

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

Piotr Morawiec wydał oświadczenie

Teraz na całą sprawę zdecydował się zareagować sam Piotr Morawiec. Muzyk opublikował oświadczenie, które pojawiło się w oficjalnych kanałach zespołu Kult w social mediach. Głosi ono, że grupa miała nie mieć wiedzy na temat zdarzeń, o których poinformowały dziś media, a odpowiedzialność za wszystko bierze on sam. Morawiec przeprosił za całą sytuację i jak napisał, czeka na wyrok wymiaru sprawiedliwości.

Kazik Staszewski zabrał głos!

Co ciekawe, krótki głos w sprawie zabrał także Kazik Staszewski. Pod jednym z postów muzyka na Instagramie pojawił się komentarz fana, na który to Kazik zdecydował się odpowiedzieć. Artysta napisał bardzo krótko, że oświadczenie znajduje się na Facebooku, a on sam dowiedział się o wszystkim rano tego samego dnia z Internetu.

Screen z Instagrama Kazika Staszewskiego

i

Autor: Screen z Instagrama/kazikstaszewski63

Wiadomo już, że Piotr Morawiec nie pojawi się na nadchodzących koncertach Kultu. Zespół wydał w tej sprawie oświadczenie.

ZOBACZ TAKŻE: Kult wydał oświadczenie w sprawie Piotra Morawca

Co wiesz na temat zespołu Kult i Kazika Staszewskiego? QUIZ dla prawdziwych fanów legend polskiej muzyki!

Pytanie 1 z 10
Na bazie jakiej grupy powstał zespół Kult?