Tylko on zasługuje na tytuł szlachecki. Kogo ma na myśli Rob Halford?

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News Kto zasługuje na tytuł szlachecki według Roba Halforda z Judas Priest?

"Tylko on zasługuje na tytuł szlachecki". Kogo ma na myśli Rob Halford?

2024-01-30 10:23

Rob Halford cieszy się mianem jednej z najbardziej sympatycznych i serdecznych postaci, tuż obok Dave'a Grohla, w świecie ciężkich brzmień. Wokalista Judas Priest bardzo często wypowiada się w samych superlatywach o swoich kolegach i koleżankach po fachu. Teraz Rob powiedział otwarcie, kto, według niego, szczególnie mocno zasługuje na ważne, brytyjskie wyróżnienie.

Rob Halford to prawdziwa ikona metalu, ale także osoba, która cieszy się ogromną sympatią fanów. Muzyk pozostaje bardzo aktywny w social mediach, w których daje się poznać jako osoba o wielkim poczuciu humoru i z całego serca kochająca koty. Wokalista jest także znany z tego, że chętnie i często wspiera i chwali swoich kolegów i koleżanki po fachu. Rob nie ukrywa, że jest wielkim fanem Dolly Parton, wsparł Josha Kiszkę po jego coming oucie, całkiem niedawno w samych superlatywach wypowiadał się o członkach Metalliki, a teraz przyszedł czas na ogromne słowa uznania w stronę innej ikony muzyki metalowej.

ZOBACZ TAKŻE: Rob Halford otwarcie o Metallice

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Ozzy z tytułem szlacheckim?

Już jakiś czas temu fani Ozzy'ego Osbourne'a stworzyli petycję, skierowaną do króla Wielkiej Brytanii, Karola III, w którym wyrazili prośbę o zwrócenie uwagi na artystę przy wyborze kolejnych osób do nadania tytułu szlacheckiego w danym roku. Całkiem niedawno te prestiżowe wyróżnienie otrzymał chociażby Brian May z Queen za swój wkład w rozwój brytyjskiego przemysłu muzycznego i za działalność na rzecz praw zwierząt.

Teraz okazuje się, że zdanie odnośnie tego, że "Książę Ciemności" zasługuje na to, by cieszyć się tytułem szlacheckim, podziela właśnie Halford. Wokalista w wywiadzie dla magazynu "Classic Rock" powiedział, że przez lata kariery Ozzy dał fanom muzyki na całym świecie ogromne pokłady radości, w związku z tym z pewnością zasługuje na to, by zapisać się w brytyjskiej historii także z tej bardziej prestiżowej strony.

Niedawno Rob wyraził także życzenie, by Judas Priest mogli jeszcze kiedyś zagrać z Osbournem, Przypomnijmy, że grupa miała towarzyszyć muzykowi na jego odwołanej w ubiegłym roku trasie po Europie. Wiele wskazuje jednak na to, że Ozzy już nie wróci do koncertowania na taką skalę, a jedynie, co ma już w planach, to dwa pożegnalne pokazy, które miałyby się odbyć w jego rodzinnym mieście.

Nowy album Judas Priest już za chwilę!

Przypominamy, że już za chwilę, dokładnie 8 marca, ukaże się pierwszy od sześciu lat album Judas Priest, zapowiadany od dawna Invincible Shield. Grupa wydała z płyty już trzy single: Panic Attack, Trial by Fire i Crown of Horns. Z okazji promocji wydawnictwa, zespół wyruszy także w trasę, w ramach której zawita do Polski - koncert odbędzie się 30 marca 2023 roku w TAURON Arenie Kraków, a jako goście specjalni na wydarzeniu pojawią się legendy Saxon i Uriah Heep.