Tydzień do dwóch dużych premier! Nadciągają nowe płyty Lecha Janerki i Mariusza Dudy!

i

Autor: Materiały prasowe Już za tydzień premiera dwóch wydawnictw: nowego albumu Lecha Janerki i nowego albumu Mariusza Dudy

Tydzień do dwóch dużych premier! Nadciągają nowe płyty Lecha Janerki i Mariusza Dudy!

2023-11-09 13:47

Już za tydzień, 17 listopada, ukażą się dwa albumy dwóch niezależnych Artystów – introwertyków: Lecha Janerki i Mariusza Dudy.

„Gipsowy Odlew Falsyfikatu” to długo oczekiwany album ikony polskiej muzyki rockowej - Lecha Janerki, którym to albumem Artysta powraca po 18 latach.

„AFR AI D” to kolejny solowy materiał lidera Riverside i Lunatic Soul - Mariusza Dudy, który powraca z nową muzyką po niecałych 10 miesiącach.

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

Wielki powrót Lecha Janerki

Lech Janerka to prawdziwy rebeliant na polskiej scenie muzycznej. Od ponad czterech dekad pozostaje niezależnym artystą, żyjącym z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Nie przeszkodziło mu to stać się bacznym obserwatorem codzienności, zarażać cudowną ironią, nie tracąc przy tym powagi, a jednocześnie bawiąc się z nami słowem i formą. Singlem promującym nowy album jest utwór „Dupa jak sofa”.

Mariusz Duda solo!

Najnowszy album Mariusza nosi tytuł „AFR AI D” i jest to koncept album zainspirowany tematem lęku przed sztuczną inteligencją. Tym razem na albumie dominuje elektronika, której zdecydowanie bliżej jest do rocka, a na płycie pojawiają się także gitarowe solówki. Album promują trzy single.