TSA powraca! Kiedy i gdzie odbędzie się pierwszy koncert od śmierci Andrzeja Nowaka?

i

Autor: Andrzej WRZESINSKI/East News TSA powraca po śmierci Andrzeja Nowaka

TSA powraca! Pierwszy koncert od śmierci Andrzeja Nowaka już jutro!

2023-12-01 10:22

W styczniu minął rok od niespodziewanej śmierci Andrzeja Nowaka. Współzałożyciel i gitarzysta zespołu TSA, legendy polskiej sceny heavy metalowej, zmarł w wieku 63 lat. Formacja zobowiązała się kontynuować działalność, jednak na jej powrót na sceny przyszło nam trochę poczekać - TSA już za chwilę zagra swój pierwszy koncert od śmierci Nowaka.

Andrzej Nowak był jednym z najważniejszych i najbardziej uznanych polskich gitarzystów. Dał się poznać jako współzałożyciel, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów w zespole TSA. Grupa powstała w 1979 roku w Opolu i zdobyła wielką popularność w latach 80. Obecnie uznawana jest za jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny heavy metalowej. Choć przez lata w TSA dochodziło do konfliktów, rozpadów, zmian w składzie, to zespół powrócił w 2021 roku, by świętować swoje 40-lecie w składzie Marek Piekarczyk (śpiew), Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Paweł Mąciwoda (gitara basowa) i Zbigniew Kraszewski (perkusja). Niestety, 4 stycznia 2022 roku zmarł Nowak, pozostali muzycy zaś zobowiązali się kontynuować działalność, jednak w ostatnim czasie dość cicho było na temat kolejnych działań TSA - aż do dziś!

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

TSA na pierwszym koncercie od śmierci Andrzeja Nowaka!

W maju temu formacja poinformowała za pośrednictwem swoich social mediów o nadchodzącym koncercie, pierwszym od dnia śmierci Andrzeja Nowaka. Występ odbędzie się już 2 grudnia w katowickim Spodku! Jako gość specjalny wystąpi grupa Storo. Bilety na wydarzenie, w cenie od 99 do 149 zł, są już dostępne w sprzedaży pod linkiem.

Muzyczne nowości od TSA

W ramach promocji wydarzenia, zespół zaprezentował fanom muzyczne nowości. Jakiś czas temu ukazał się świetnie przyjęty singiel Bejbe, który znalazł się na nowym minialbumie formacji. EP-kę uzupełnia pochodzący z wydanego w 1988 roku albumu Rock‘n’Roll utwór Jestem Głodny - Live, zarejestrowany w 2021 roku, podczas koncertu TSA na Summer Arenie w Gliwicach. Za tydzień natomiast światło dzienne ujrzy album CD/DVD zespołu TSA Dream Team noszący tytuł Live 2021. To zapis koncertu z 4 września 2021 roku jaki zespół zagrał na Summer Arenie w Gliwicach, w składzie: Marek Piekarczyk, Andrzej Nowak, Stefan Machel, Paweł "Bejbi" Mąciwoda, Zbigniew Kraszewski, z gościnnym udziałem Marii Stańczyk-Mąciwody. Był to ostatni występ w tym składzie osobowym. Na trackliście albumu znalazło się 15 bardzo ważnych, w bogatej, 40-letniej historii TSA utworów takich jak m.in. 51, Trzy zapałki, Alien, czy Heavy Metal świat.