Sinead O'Connor i Shane MacGowan zostaną uhonorowani. Zapowiedziano specjalne wydarzenie

i

Autor: Brian Jordan/Retna/Photoshot/REPORTER/Music Pics/Shutterstock/Rex Features/East News Wyjątkowy program dla Sinead O'Connor i Shane'a MacGowana

Tribute koncert dla Sinead O'Connor i Shane'a MacGowana. Zapowiedziano specjalne wydarzenie

2024-01-10 12:43

W ciągu ostatniego roku irlandzka kultura poniosła dwie, niewyobrażalne straty. W lipcu świat obiegła informacja o śmierci Sinead O'Connor, w listopadzie natomiast w wieku 65 lat zmarł Shane MacGowan. Artystka i artysta zostaną w szczególny sposób upamiętnieni - zapowiedziano specjalne wydarzenie, które odbędzie się w Nowym Jorku.

26 lipca 2023 roku w wieku zaledwie 56 lat zmarła jedna z najbardziej znanych i uznanych irlandzkich wokalistek. Sinead O'Connor została znaleziona martwa w swoim domu w Londynie przez służby zaalarmowane przez bliskich gwiazdy. Jak poinformowało we wtorek 9 stycznia Biuro Koronera w Londynie, artystka zmarła z przyczyn naturalnych.

Trzy miesiące później irlandzka kultura przeżyła kolejną niewyobrażalną stratę - 30 listopada 2023 roku w wieku 65 lat zmarła prawdziwa ikona muzyki punk - Shane MacGowan. Muzyk zmarł w wyniku zapalenia płuc w swoim domu w Dublinie, 8 grudnia zaś odbył się pogrzeb MacGowana, w którym udział wzięło grono bliskich przyjaciół artysty ze świata muzyki, m.in. Johnny Depp i Nick Cave.

Aktorzy i Aktorki, którzy grają rocka!

Upamiętnienie zmarłych legend

Tego samego dnia, kiedy pojawiło się oświadczenie londyńskiego Biura Koronera w sprawie śmierci O'Connor, poinformowano, że zarówno artystka, jak i MacGowan zostaną w sposób szczególny upamiętnieni na ważnym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Nowym Jorku. Dokładnie 20 marca odbędzie się "Sin-ad & Shane w Carnegie Hall", którego punktem centralnym będą pokazy gwiazd, mające postać hołdów dla nieżyjących legend. Wiadomo, że w ramach tribute koncertu wystąpią: Cat Power, The Mountain Goats, Glen Hansard, Dropkick Murphys, Amanda Palmer, David Gray, Bettye Lavette, Eugene Hutz z Gogo Bordello, Julia Cumming (Sunflower Bean), Kat Edmonson i Resistance Revival Chorus.