Top 12 najlepszych rockowych świątecznych piosenek. Robią niesamowity klimat!

2022-12-19 14:30

Nie da się ukryć, że okres świąteczny ma swoich wielbicieli i zagorzałych przeciwników. Ten sezon w roku ma też swoją bardzo dobrą stronę, czyli muzykę! Artyści rockowi nie stronią od nagrywania okolicznościowych kawałków, które mają na celu umilenie Świąt. Jakie kompozycje zdecydowanie można zaliczyć do tych najlepszych? Sprawdź naszą galerię!

Święta tuż tuż! Choć póki co za oknem śniegu brak, to świąteczna atmosfera unosi się w powietrzu już od kilku tygodni - okolicznościowe ozdoby w sklepach no i oczywiście świąteczna muzyka, grająca z głośników co najmniej od początku grudnia. Ten czas w roku ma tak samo dużo zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników, jedno jest jednak pewne - klasyczne świąteczne piosenki, chcąc nie chcąc, zna każdy z nas. Rynek muzyczny roi się od sezonowych kompozycji, jednak wiele przepada bez echa, a tylko kilka zasługuje na miano tych najbardziej kultowych.

Najlepsze rockowe świąteczne piosenki. Robią niesamowity klimat!

All I Want for Christmas Is You Last Chrismtas? Nie tylko! Rockowi artyści także zdają sobie sprawę z tego, że warto wpisać się w świąteczny klimat i od lat nagrywają okolicznościowe numery. Wiele z nich ma już dziś status kultowych, wystarczy wymienić tu takie zespoły i artystów jak Queen, Bryan Adams, Ramones czy Ron Halford. Jakie rockowe piosenki świąteczne można zaliczyć do grona tych najlepszych? Sprawdź naszą galerię!