zestawienia

TOP 10 kawałków, które Metallica najczęściej gra na żywo. Obowiązkowe do przesłuchania przed koncertami w Warszawie

2024-07-07 14:46

Metallica to tak naprawdę od bardzo wczesnego etapu swojej działalności prawdziwy koncertowy gigant. Formacja słynnie z imponujących, dobrych, energetycznych, obfitujących w efekty pirotechniczne i inne tego typu atrakcje występów, w których oczywiście punktem centralnym jest muzyka. Po które numery ze swojego dorobku Metallica najczęściej sięga na koncertach?

2021 rok był szczególny dla Metalliki z kilku względów. Formacja świętowała wtedy swoje czterdziestolecie, a do tego minęło równo trzydzieści lat od przełomowego dla pozycji zespołu w głównym nurcie "Czarnego Albumu". Obecność na rynku to jedno, ważnym tego aspektem jest też oczywiście działalność koncertowa. Zespół zagrał swoją pierwszą trasę już w 1983 roku, tuż po wydaniu debiutanckiego Kill 'Em All, jednak taką pierwszą dużą serię występów grupa dała w 1985 roku, w ramach promocji Ride the Lightning. Na zawsze w historii zapisała się niestety kolejna trasa, czyli "Damage, Inc. Tour" - to w jej trakcie na terenie Danii tragicznie zginął Cliff Burton. Kolejne lata to kolejne słynne serie występów: udział w "Monsters of Rock", monumentalna "Wherever We May Roam Tour" czy słynna już trasa z Guns N' Roses, na której to na koncercie w Montrealu James Hetfield uległ poważnego wypadkowi z udziałem ognia.

Formacja nie zwalnia tempa i oczywiście wyruszyła w trasę tuż po wydaniu w kwietniu 2023 roku albumu 72 Seasons. "M72 World Tour" ma bardzo szczególny kształt - w każdym kraju Metallica gra dwa koncerty, każdy z inną setlistą, a pobytowi formacji w danym miejscu towarzyszą liczne wydarzenia dodatkowe.

Metallica | Kolumna Zygmunta

Numery najczęściej grane na żywo przez Metallikę

Metallica ma naprawdę obszerną i imponującą dyskografię i ma z czego wybierać, jeśli chodzi o układanie koncertowych setlist. Jakie dziesięć kawałków trafia na nie najczęściej? Sprawdź w galerii na samej górze!

Poniżej spróbuj się w quizie o Metallice:

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?