James Hetfield wskazał mniej znane kawałki Metalliki, które chciałby dodać do koncertowej setlisty

i

Autor: mpi04/Associated Press/East News Jakie trudne kawałki Metalliki James Hetfield chciałby grać na koncertach?

rockowe newsy

James Hetfield wskazał dwa mniej znane i trudne kawałki Metalliki, które chciałby dodać do koncertowej setlisty

2024-06-14 15:20

Wielkimi krokami do Polski zmierza wyczekiwany już prawie od dwóch lat koncert Metalliki! Legenda thrash metalu zawita do naszego kraju na cały weekend z trasą, na której promuje swój najnowszy album, "72 Seasons". Seria występów wyróżnia się tym, że na każdym koncercie w danym państwie zespół prezentuje inną setlistę - jakie numery chciałby do nich dodać James Hetfield?

Pod koniec listopada 2022 roku stało się jasne, że Metallica zakończyła swoją przerwę wydawniczą, a wraz z wydaniem singla Lux Æterna oficjalnie zapowiedziała wydanie nowego albumu, 72 Seasons, oraz ogłosiła szczegóły towarzyszącej mu trasy koncertowej. Już wtedy było wiadomo, że w jej ramach legenda thrashu zawita także do Polski - i to na dwa koncerty! Trasa "M72 World Tour" odbywa się w trybie "No Repeat Weekend", co oznacza, że w każdym państwie do którego przyjeżdża formacja grane są dwa koncerty, a na każdym wybrzmiewa inna setlista. Wyczekiwane występy zmierzają w końcu do naszego kraju! Przypominamy, że Metallica zagra 5 i 7 lipca na warszawskim PGE Narodowym.

Koncerty to jednak nie wszystko! W sobotę odbywać się będzie tzw. "Warsaw Takeover", czyli cała seria wydarzeń, zorientowanych wokół Metalliki - TU znajdziesz ich szczegóły!

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

James Hetfield wskazał, jakie kawałki Metalliki chciałby grać na koncertach

Choć trasa trwa już od ponad roku, wciąż jest o niej naprawdę głośno, a szczególnie o wciąż zmieniających się setlistach, na których pojawiają się również smaczki, jak chociażby najdłuższy utwór z całego katalogu Metalliki, pochodząca z 72 Seasons Inamorata.

Czy można się spodziewać, że tego typu niespodzianek będzie na trasie (na przykład na koncertach w Polsce!) więcej? Z pewnością chciałby tego James Hetfield. Muzyk w serii Q&A w ramach podcastu "The Metallica Report" został zapytany o to, jakie mniej znane lub uznawane za bardzo trudne kompozycje Metalliki chciałby najbardziej włączyć do koncertowych setlist. James zdecydował się wskazać na dwa tytuły: The Frayed Ends of Sanity i Dyers Eve. Dlaczego grupa rzadko wykonuje je na koncertach? Hetfield jest zdania, że wynika to głównie z ich stopnia trudności. W innym pytaniu wokalista i gitarzysta zapewnił, że nie ma w katalogu Metalliki takiej piosenki, której zespół nigdy nie zagra na żywo.

"The Frayed Ends of Sanity" lub "Dyers Eve". To są te dwie. Graliśmy je w przeszłości, pojawiały się tu i tam. Myślę, że to raczej... nie wiem, jak wzajemne sprawdzanie talentów? Czy potrafisz zagrać tę piosenkę? - odpowiedział James.

Oto 5 najlepszych solówek Jamesa Hetfielda:

Listen on Spreaker.