Tony Iommi ma własną... skamielinę! To najdziwniejsza rzecz

i

Autor: PAUL ELLIS/AFP/East News Tonny Iommi wyróżniony w nietypowy sposób!

Tony Iommi dostał własną... skamielinę! "Najdziwniejsza rzecz"

2024-02-19 8:07

Bywają takie sytuacja, że świat muzyki, szczególnie tej, mającej związek z ciężkimi brzmieniami, i świat nauki przecinają się. Jednym z najlepszych sposobów jest nazywanie nowych odkryć na cześć danych artystów. Takiego właśnie zaszczytu dostąpił ostatnio Tony Iommi! Dzięki temu właśnie, legendarny artysta ma własną... skamielinę!

Świat ciężkich brzmień i świat nauki przecinają się od lat. Wystarczy wspomnieć chociażby takiego Briana Maya. Muzyk, jeszcze przed rozpoczęciem kariery, rozpoczął naukę w Imperial College London, gdzie ukończył matematykę i fizykę. Choć Brian rozpoczął nawet studia na kierunku doktorskim, to przerwał je, by skupić się na działalności w Queen. Ostatecznie jednak w 2007 roku udało mu się otrzymać tytuł Doktora, już rok później zaś imieniem gitarzysty nazwano Asteroidę! Jednym z bardziej znanych naukowców w świecie ciężkich brzmień jest też z pewnością  Dexter Holland. Lider The Offspring w 2017 roku uzyskał tytuł Doktora biologii molekularnej.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Skamielina o imieniu Tony Iommi!

Teraz podobnego zaszczytu, co Brian May dostąpił Tony Iommi! Legendarny gitarzysta, współzałożyciel pioniera heavy metalu, zespołu Black Sabbath, właśnie otrzymał własną... skamielinę! Mowa o odkryciu z 2021 roku, dokonanego przez Matsa Erikssona na terenie Rosji, które liczy sobie ponad 469 milionów lat skamielinie, a przedstawia najprawdopodobniej węgorza morskiego  Sam Eriksson jest wielkim fanem heavy metalu, dlatego też postanowił nazwać skamielinę właśnie na cześć Tony'ego. 

Panowie mieli okazję spotkać się, a Iommi otrzymał z tej okazji rzeźbę naturalnej wielkości, przedstawiającą skamielinę. Gitarzysta nie ukrywa zarówno zaskoczenia, jak i zadowolenia faktem otrzymania takiego właśnie wyróżnienia.

Kiedy po raz pierwszy o tym usłyszałem, byłem w szoku, gdy dowiedziałem się, że skamielina została nazwana moim imieniem! Moi koledzy trochę śmieli się ze mnie z tego powodu, a to dlatego, że lubili nazywać mnie starą skamieniałością, ale myślę, że to wspaniałe, prawdziwy zaszczyt. To musi być najdziwniejsza rzecz, jaka kiedykolwiek została nazwana moim imieniem, ale jestem z niej naprawdę dumny i chciałem osobiście podziękować Matsowi i jego zespołowi za bycie tak wspaniałymi fanami. Wspaniale było dziś spotkać Matsa i Esbena i otrzymać niesamowitą replikę skamieliny Iommi - powiedział główny wyróżniony.

Sprawdź ciekawostki, jakie kryją się za debiutem Black Sabbath!