Tom Petty wraca na szczyty! Wszystko to za sprawą trailera GTA 6

i

Autor: Materiały prasowe Muzyka Toma Petty'ego cieszy się większą popularnością dzięki GTA 6

Tom Petty wraca na szczyty! Wszystko to za sprawą trailera "GTA 6"

2023-12-07 13:00

W mijającym tygodniu miało miejsce to, na co mocno czekali wielbiciele świata gier z całego świata. Światło dzienne ujrzał wyczekiwany zwiastun do najnowszej odsłony kultowej gry "GTA". W trailerze szóstej edycji słychać jeden z najbardziej kultowych utworów Toma Petty'ego. Okazuje się, że aspekt ten przełożył się na wzrost zainteresowanie muzyką artysty!

Grand Theft Auto, czyli w skrócie GTA, to jedna z najsłynniejszych serii gier akcji na świecie. Jej pomysłodawcami są David Jones i Mike Dailly, a nad kolejnymi seriami czuwali bracia Dan i Sam Houser, Leslie Benzies i Aaron Garbut, za dystrybucję odpowiada Rockstar North. Pierwsza odsłona GTA miała swoją premierę w 1997 roku, za szczególnie ważną i przełomową dla świata gamingu uznawana jest trzecia część GTA, która wprowadziła całą serię do świata trójwymiarowego. Kolejne odsłony gry kontynuowały tradycję całej serii, która dziś cieszy się ogromną popularnością i bardzo dużym uznaniem. Dziś wskazuje się, że GTA jest jedną z najlepszych i najlepiej sprzedających się gier na świecie, a przez sprzedaż około 405 milionów egzemplarzy cieszy się mianem najlepiej sprzedającej się franczyzy gamingowej na świecie.

Till Lindemann - 6 najlepszych solowych numerów artysty / Eska ROCK

Wyczekiwany trailer "GTA 6"

Piąta odsłona gry miała swoją premierę w 2013 roku i choć od dawna wiadomo, że trwają pracę nad szóstą częścią, to mimo upływu aż dziesięciu lat jedyne co pojawiało się w przestrzeni publicznej, to liczne przecieki. Przełom nastąpił 4 grudnia, gdy w sieci pojawił się rzekomy, bardzo słabej jakości, zwiastun gry. W odpowiedzi na to firma Rockstar Games udostępniła oficjalny trailer najnowszej części, której premiera zaplanowana jest wstępnie na 2025 rok. Ten dosłownie bije rekordy popularności, jest niezwykle uważnie i szczegółowo analizowany przez fanów serii, a do tego przełożył się on na sukces amerykańskiej legendy muzyki.

Wzrost zainteresowania muzyką Toma Petty'ego

W zwiastunie wybrzmiewa kultowy kawałek Toma Petty'ego, pochodzący z albumu Full Moon Fever z 1989 roku Love Is A Long Road. To wystarczyło, by zainteresować fanów gry twórczością zmarłego w 2017 roku artysty. Okazuje się, że kompozycja ta odnotowała znaczący wzrost zainteresowania na platformie Spotify. Z danych wynika, że streaming utworu wzrósł od czasu premiery trailera o około 37%! To jednak nie wszystko - we współpracy z twórcami gry, Spotify stworzył oficjalną playlistę, mającą oddać klimat nadchodzącej części GTA, a na tej pojawiają się takie rockowe kawałki, jak Video Killed The Radio Star The Buggles czy Fortunate Son zespołu Creedence Clearwater Revival.